52 Er werden 14 hinderwetaanvragen behandeld en 12 vergunningen verleend. 4 drankwetaanvragen werden behandeld. In het verslagjaar werden de volgende klachten be handeld In Januari kwam een schrijven binnen over een bouwvalligen schoorsteen van perceel Paardenwal no. 25. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek deze schoorsteen meer of minder bouwvallig te zijn. Nadat de eigenaar van het perceel dit was medegedeeld, is de schoorsteen spoedig hersteld. In Februari kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in het perceel Oudewand no. 34. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaar van het perceel is aan gezegd om den schoorsteen zoodanig te wijzigen dat hij aan de in de bouwverordening gestelde eischen zou voldoen, is hieraan gevolg gegeven. In dezelfde maand werd een klacht ingediend over de vervuiling van de openbare straat tengevolge van een menagewaterafvoer van perceel Spiegelstraat no. 25. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat heimelijk een gootsteenwaterafvoer gemaakt was die het afval water loosde op de openbare straat. De eigenaar van het perceel is aangeschreven om voor die afvoer een aansluiting te laten maken op het gemeenteriool. Hier aan werd na een ruim gestelden tijd geen gevolg ge geven. Proces-verbaal is toen gemaakt wegens over treding van de Bouwverordening. De betrokken persoon is veroordeeld tot f 10 boete of 4 dagen hechtenis. Eenigen tijd later heeft de eigenaar van vorengenoemd perceel een rioolaansluiting laten maken. 53 In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Hooge- straatje no. 55. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat een rookleiding van gresbuizen over een hooizolder gevoerd werd. Na aanschrijving omtrent wijziging van den schoorsteen is deze door den eigenaar buiten gebruik gesteld en onbruikbaar gemaakt. In April kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen in perceel Kanonsdijk no. 64. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de schoor steen niet geheel aan de eischen ter voorkoming van brand te voldoen, doch de eigenaar had reeds opdracht gegeven den schoorsteen te herstellen, hetgeen ook is geschied. In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Noorder haven no. 7a. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat zich in den schoorsteen koppen van houten balken bevonden. Na een bespreking met den eigenaar van de woning zijn de houten balken uit den schoor steen verwijderd door deze in een raveelbalk op te vangen. In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een kachelpijp die door een houten wand geleid was en brandgevaar opleverde. Bij inspectie bleek de vrije ruimte tusschen de kachelpijp en het schotwerk te klein te zijn na aanzegging is dit verbeterd. In dezelfde maand kwam een klacht binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Baggeroord no. 12. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek zich een houten boezembalk in den schoorsteen te be vinden. Na herhaalde aanzegging om den schoorsteen brandvrij te maken is hieraan voldaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 28