Bijlage X. 28 Deze slechte resultaten moeten waarschijnlijk wel toegeschreven worden aan het feit, dat in dit gebied meer aandacht aan de vleeschwaren wordt gewijd dan tot dusver in één der opgeheven gebieden het geval was. Om deze reden werd voorloopig hoofdzakelijk vol staan met het geven van waarschuwingen slechts 6 maal werd proces-verbaal opgemaakt. 102 partijen bestaande uit 124.5 kg boterhamworst en 1079 blikjes leverpastei werden aan de consumptie onttrokken. Aangetroffen werden 3 partijen boterhamworst, 3 partijen leverpastei en 1 partij gehakt in blik, welke bedorven waren. Deze partijen werden vernietigd. 2 partijen (11.8 kg) werden door de keurmeesters ter plaatse afgekeurd. De vleeschextracten voldeden in 't algemeen goed aan de gestelde eischenslechts 1 monster kippen bouillonpasta bevatte te weinig vleeschbestanddeelen, terwijl één monster vleeschextract te veel vocht bevatte. Water. Er werden 11 monsters bedrijfswater, in gebruik bij bakkers en melkverkoopers onderzocht. Hiervan bleken 5 monsters ondeugdelijk te zijn. Op verzoek van gemeentebesturen, stichtingen en particulieren werden in totaal 221 monsters water onderzocht. Andere eet- en drinkwaren. Afgekeurd en vernietigd werden 14 flesschen slasaus, omdat deze met minerale olie inplaats van spijsolie was bereid. Verder werden wegens bederf afgekeurd en vernie- Bijlage X. 29 tigd 9 flesschen haringsla, 20 blikken hors d'oeuvre, 27 potten mayonnaise en 5,65 kg bruine boonenmeel. Ter plaatse werden 21 partijen (64 kg) door de keur meesters afgekeurd. Eieren. De controle van de eieren, aangevoerd op markten, verzamelplaatsen en veilingen vond regelmatig plaats. Rotte en bedorven eieren werden vrijwel niet meer aangetroffen ook niet in den tijd van het roggemaaien. De kippen worden in het algemeen meer op bepaalde terreinen vastgehouden. Vuilschalige eieren werden dit jaar ook veel minder aangetroffen, doordat de kippenhouders de nesten beter schoonhouden en meerdere malen per dag de eieren rapen. Het afwasschen van eieren werd nog te veel gecon stateerd; in de meeste gevallen werd met eene waar schuwing volstaan. Slechts 3 maal werd proces-verbaal opgemaakt2 maal wegens den verkoop van vuilschalige eieren en 1 maal wegens den verkoop van bedorven eieren. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 12 par tijen (1214 stuks). Toezicht op den handel in wild en gevogelte. Door den aan den dienst verbonden dierenarts en den hoofdkeurmeester is dit onderdeel van onze taak verzorgd. Hoe langer hoe meer blijkt ons, dat een nadere regeling op dit gebied noodzakelijk is, waarbij voorzieningen worden getroffen ten aanzien van a. de aan slachtplaatsen te stellen eischen, b. den handel in levend pluimvee enz. c. de concessioneering van het poeliersbedrijf (als

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 265