Bijlage X. 24 d.i. 25 en van de 28 monsters boeren-karnemelk 20, d.i. ongeveer 70 °/0. Andere Melkproducten. Onderzocht werden 54 monsters room. Hiervan vol deden er 2 niet aan den eisch van het vetgehalte. Eén keer werd een proces-verbaal opgemaakt. Van de 32 monsters karnemelkspap voldeden er 7 niet aan de gestelde eischen. Van 2 monsters melkpap bevatte er één te weinig vet. Op 4 monsters melkyoghurt behoefde geen aan merking te worden gemaakt. Van 3 monsters chocolade-melk was bij 1 het vet gehalte te laag. Voorts werden nog onderzocht 614 monsters melk ten behoeve van Zuivelfabrieken. 123 monsters melk op verzoek van de Nederlandsche Zuivelcentrale en 105 monsters diversen op verzoek (melk en melkproducten). Een partij melk (5 L) werd door de keurmeesters ter plaatse afgekeurd. Specerijen. Onderzocht werden 64 monsters, waarvan de samen stelling behalve bij één monster saffraan, geen aanleiding gaf tot aanmerkingen. Voornamelijk wegens aanmerkelijke schimmel woeke ring werden afgekeurd 17 partijtjes zwarte peper (18.4 kg) 2 id. saffraan (33 pakjes), 3 id. anijszaad (2.65 kg), 1 id. gemalen nootmuskaat (0.35 kg), 1 id. rommelkruid. Van de 13 monsters mosterd had één monster een te hoog gehalte aan keukenzout, één bevatte te veel water, één was bedorven, terwijl één fabrikant mosterd zonder aanduiding in den handel bracht. Bijlage X. 25 Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 59 partijen (44.5 kg). Spijsoliën en vetten. De onderzochte monsters spijsoliën voldeden alle aan de gestelde eischen, doch van de monsters olie, die in de bakkerijen en banketbakkerijen werden genomen, bleek een 27 tal minerale olie te bevatten of minerale olie te zijn. Het gebruik ervan werd verboden en de aanwezige voorraden teruggezonden. In de winkels werd dergelijke olie niet aangetroffen, waarschijnlijk doordat de grossiers en winkeliers door dezen dienst regelmatig tegen dit product gewaarschuwd werden. Enkele winkeliers, die een voor hen onbekende olie onder fantasienaam aangeboden kregen, zonden hiervan monsters inbij een tweetal gevallen bleek minerale olie aangeboden te zijn. De ontvangen partijen werden direct teruggezonden. Van de 72 onderzochte monsters Margarine A hadden er 9 een te hoog watergehalte, terwijl 4 monsters minder dan 10 °/0 boter bevatten. Ter plaatse werden door de keurmeesters 4 partijen (131 kg) van de onder deze rubriek vallende waren afgekeurd. Suikers, stropen en honing. Behalve een monster kandijstroop voldeden alle on derzochte monsters suikers en stropen aan de gestelde eischen. Van de in den handel gebrachte suikerklontjes met kunstmatige zoetstof (saccharine) werd één partijtje in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 263