Bijlage U. 12 2. Bemiddeling tusschen de districtsarbeidsbeurzen onderling. Het aantal mannen, dat in het verslagjaar in andere districten werd geplaatst, bedroeg voor Zutphen 10 en 1 man in Duitschland. Het aantal vrouwen was 11. Uit andere districten werden te Zutphen voldaan 33 aanvragen van mannen en 21 aanvragen van vrouwen. Deze cijfers zijn gunstiger dan in het jaar 1935. Uit het district werden in andere districten geplaatst 4 mannen en 3 mannen in Duitschland, terwijl dit aantal voor de vrouwen 2 bedroeg. Aan 5 aanvragen van mannen en 2 van vrouwen werd uit andere districten in het district Zutphen voldaan. VI. NEVENWERKZAAMHEDEN. I. Werkloosheidsverzekering. In onderling overleg werden gevallen van onrecht matige uitkeeringen behandeld en de bedragen in de werkloozenkas teruggestort. Officieel werd geen bezwaar gemaakt. In 1936 werd uitgekeerd f 23264.41 tegen f 27469 05 in 1935 en f 35978.89 in 1934. Eens per twee maanden werden de contributiestaten der afdeelingspenningmeesters gecontroleerd. Het in zenden dezer staten leverde in het algemeen geen moeilijkheden op. Den penningmeesters werd medegedeeld, welke leden een te grooten achterstand in de bijdragebetaling had den en welke moesten worden geroyeerd. Aan de besturen van die gemeenten, waar leden woonden van de afdeeling Zutphen van werkloozen- Bijlage U. 13 kassen, werd mededeeling gedaan van eventueelen achterstand in de betaling der bijdragen van die leden. Deze wijze van controleeren geeft wel veel werk, doch voorkomt tevens, te groote achterstanden in de betalingen der bijdragen. 2. Inlichtingen. Evenals in 1935 werd gedurende het verslagjaar advies uitgebracht aan den Rijksdienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling te 's- Gravenhage. Deze adviezen betroffen aanvragen van werkgevers, woonachtig in de gemeente Zutphen en in de gemeenten, behoorende tot het district Zutphen, omtrent het in dienst nemen of houden van arbeidskrachten van vreemde of zonder nationaliteit, ingevolge de Wet van den 16den Mei 1934, Stbl No. 257. In 1935 werden over ongeveer 200 aanvragen, in 1936 ongeveer 260 malen advies uitgebracht. Bij vele adviezen was voor onderzoek omtrent datum van ves tiging in Nederland, zedelijk gedrag van de betrokkene, informatie bij den werkgever nogal veel tijd benoodigd. Voor werkkrachten, die na een bepaalden datum in Nederland zijn gekomen of nog in het buitenland ver toeven, moet tevens worden overgelegd een verklaring van goede gezondheid en van goed zedelijk gedrag. In de bestekken van werken, welke voor rekening van de gemeente worden uitgevoerd of waarvoor de gemeente gelden of voorschotten beschikbaar stelt, komt de bepaling voor, dat zooveel mogelijk Zutphensche arbeiders moeten worden tewerkgesteld. Deze behooren dan door bemiddeling van de arbeidsbeurs te worden aangenomen. De arbeidsbeurs oefent daar controle op,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 224