38 Langs de Leeuweriklaan werd tegen het terrein van de ijsbaan plantsoen aangelegd evenals ter weerszijden van de Julianabrug aan de zijde van de Prins Bern- hardlaan. Wegens ziekte of andere gebreken werden 47 boomen gekapt en na inschrijving verkocht. De fonteinen verbruikten 1807 M3. water: voor besproeiing was noodig 115 M3. REINIGINGSDIENST. Terreinen en gebouwen. De gebouwen werden naar behooren onderhouden. Bij raadsbesluit van 9 November 1936 werd een bedrag van f 7800 toegestaan voor het bouwen van een nieuwe wagenloods lang 40 M. en breed 10 M. Hiermede zal in 1937 begonnen worden. Deze loods dient ter vervanging van de loods langs den nieuw aan te leggen weg welke in zeer slechten toestand verkeert. Het riool, de verbinding tusschen de beide beer putten, werd lager gelegd tot op den bodem van de putten hierdoor is het tijdroovende overpompen over bodig geworden. Het gebouwtje staande aan den Vliegendijk, vroeger door Landerijen gebruikt, werd verbouwd en hersteld en daarna in gebruik genomen voor berging van een asch- en modderwagen. Materiaal. Van verschillende wagens werd vooral de onderbouw in zeer slechten toestand bevonden, zoodat grondige herstelling zeer noodzakelijk was. Daar in de smederij voor de uitvoering van dit werk geen tijd gevonden 39 kon worden, zijn deze herstellingen door particu lieren verricht. Een der oudste aschwagens werd omgebouwd en van schuifkleppen voorzien. Een nieuwe modderwagen werd geleverd door de smederij Dam en voor den prijs van f 263.90. Een nieuwe tonnenwagen op rollagers en luchtbanden werd geleverd door de firma Jordaans uit Schiedam voor den prijs van f 931.17. Deze wagen voldoet uit stekend, is makkelijk voor de paarden, terwijl het materiaal door de dubbele veering veel minder te lijden heeft. Een tweede tonnenwagen werd van een geheel nieuwen bovenbouw voorzien. De overige tonnen- wagens verkeeren wat de laadruimte betreft in slechten toestand, deze zullen in 1937 van een nieuwen boven bouw voorzien moeten worden. Voor het aandrijven van de hakselmachine werd een 2e hands 2ll2 P-K. electromotor aangekocht van de firma Berends van Loenen te Gorssel voor den prijs van f 186.46, aanlegkosten der electrische gelei dingen inbegrepen. De in 1935 aangekochte benzinemotoren met pomp- installaties blijven uitstekend voldoen en geven een aanzienlijke besparing op arbeidsloon, benzine en olie. Privaattonnen behoefden niet te worden aangeschaft, lekke tonnen werden zooveel mogelijk gerepareerd. Bespanningen. 2 Januari werd van den heer Wiegman te Eefde aangekocht de vijfjarige ruin „Donald" voor de som van f 360. Door dezen aankoop kon half Januari het paard „Vos" verkocht worden aan den heer Hiemstra

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 21