If) J*-' Bijlage T. 2 heidscommissie het grootste deel van deze papiermassa te vormen (zie bijlage 3.) Van mijn hand verscheen in de Zutphensche Courant van 10 October 1936 een stukje over den zilversmid Claes Luesinck, getiteld: „Een Zutphensche zilver smid geïdentificeerd". Ten behoeve van den Heer G. E. Doornberg te Dampit (Java) werd een stuk uit het jaar 1389 gefotografeerd. Sinds Mei was op het archief als volontair werkzaam de Heer Dr. J. Th. Hams tra alhier, die zich be kwaamt voor het archiefexamen le klasse. Hij ver vaardigde onder mijn toezicht inventarissen van de archieven van de Plaatselijke Schoolcommissie (bijlage 1), de Plaatselijke Commissie van geneeskundig toevoor- zicht (bijlage 2), de Gezondheidscommissie (bijlage 3), het College van Zetters (bijlage 4), de Raadscommissie tot onderzoek van de ontwikkelingsvoorwaarden van de gemeente Zutphen (bijlage 5), de Muziekschool (bij lage 6), de Vereeniging tot beheer van een muziekcorps te Zutphen (bijlage 7), de Liberale Kiesvereeniging (bijlage 8), de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het kiesdistrict Zutphen (bijlage 9), het Vrijzinnig Concen tratiecomité voor het kiesdistrict Zutphen (bijlage 10), de Vereeniging „Zutphen's Belang" (bijlage 11), de onderafdeeling „District II" van deze vereeniging (bij lage 11a), het Zutphensche Steuncomité 1914 (bijlage 12), het Comité voor Belgische Vluchtelingen (bijlage 13), de Protestantsche Inrichting van Weldadigheid (bijlage 14), de Protestantsche vereeniging van spijsuitdeeling (bijlage 15) en de Nieuwjaarscommissie (bijlage 16). Mevrouw de Weduwe A. J. J. E. R. Ui ter wijk, geb. G. Blommendaal te Den Haag schonk aan het archief twee akten van 1798 en 1803, waarbij aan Bijlage T. 3 H. Heytink huizen in de Halterstraat worden ver kocht. Deze stukken zijn geplaatst bij de collectie trans portakten. Reeds memoreerde ik, dat het archief van de Gezond heidscommissie ten stadhuize gedeponeerd werd. Het aantal aanwinsten van de bibliotheek bedroeg afgezien van de afleveringen van loopende tijd schriften en van de geregeld binnenkomende verslagen 15 boekwerken. Het aantal bezoekers bedroeg dit jaar 82. Van de gegeven inlichtingen noem ik afzonderlijk die, welke ik in April gaf ten behoeve van den te verschijnen gemeentelijken archiefgids en mijn opgave der in het archief aanwezige kloosterzegels ten behoeve van de uitgave „Nederlandsche kloosterzegels vóór 1600." Geregeld werden hier ten behoeve van bezoekers stukken gedeponeerd uit het Rijksarchief te Middelburg en uit de Koninklijke Bibliotheek en de Leidsche Univer siteitsbibliotheek. Archiefstukken werden uitgeleend naar het Rijksarchief te Utrecht, terwijl een enkele maal uitleening geweigerd werd op grond van de breek baarheid der aan de stukken bevestigde zegels. April 1937. W. E. SMELT.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 201