Bijlage S. 24 wagenloods en de omliggende hooi- en zaadbergen een prooi der vlammen. Ingerukt te 18 uur. Vermoedelijke oorzaak: spelen van kinderen met vuur. Oefeningen. Deze werden gehouden buiten de gewone dagelijksche werktijden, aan den hoofdpost en onder de gemeente Gorssel. Kosten per inwoner. Aan salarissen, onderhoud, enzf 10829.28 Ontvangsten wegens werkzaamheden voor takken van gem. dienst, enz. 2302.45 f 8526.83 Aantal inwoners per 31 Dec. 1936: 21150. Kosten per inwoner: f 0.4031. De Brandraad, A. WILBRENNINCK, Voorzitter. VAN SANTEN, Secretaris. ZUTPHEN, 31 Mei 1937. Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF te Zutphen over 1936. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw College het verslag over het Gemeente-archief in 1936. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd. Aan het einde van het jaar verzocht ik Uw college, mij wel electrische verlichting in mijn vertrekken te willen toestaan, op welk verzoek gunstig beschikt werd. Met den aanleg werd echter nog niet in het verslag jaar begonnen. In al mijn vorige verslagen wees ik op de wensche- lijkheid, ja bijna noodzakelijkheid van een brandvrij depót. Het schijnt wel, of deze wensch tot de pia vota zal gaan behooren, maar toch wil ik ook dit verslag niet neerschrijven, zonder wederom op den eigenlijk onhoudbaren toestand te wijzen, dat n.l. bij eventueelen brand het belangrijke oud-archief der stad reddeloos verloren is. De materieele toestand van het archief is goed. Een aanvang werd gemaakt met het inbinden en waar dit noodig bleek, herstel der oude stadsrekeningen. In het afgeloopen jaar kwam de afwerking van den inventaris nagenoeg gereed, zoodat de definitieve vol tooiing een zaak is van de nabije toekomst. Veel werk gaf de sorteering der groote hoeveelheid stukken, na het overlijden van den Heer C Goldenberg ten stadhuize gedeponeerd. Na vernietiging van veel waar- delooze paperassen bleek het archief van de Gezond-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 200