Bijlage S. 22 bewoond door den garagehouder Dijkman en Rijers, eigenaar H. Dammers. Uitgerukt werd te 13.23 met de materieelwagen en de autospuit. Garage en magazijn brandden geheel uit. Ingerukt te 14.15. Oorzaak onbekend. c. 1 op 19 Juli 1936 in perceel Rozengracht 17 (winkelpand), bewoond door den opticiën J. Dikken, eigenaar de heer Levison. Uitgerukt werd te 1.31 met de materieelwagen, de autospuit, de kleine tractor en de ladderwagen. Het pand brandde boven geheel en beneden voor een gedeelte uit. Ingerukt te 5 uur. Oorzaak onbekend. d. 1 op 3 Dec. 1936 in een pakhuis a.d. Noorder haven, eigenaar de heer H. H. de Jonge. Uitgerukt te 2.05 met de autospuit, de vuurvreter, de tractor en de ladderwagen. Het gebouw brandde boven geheel uit. Ingerukt te 5.20. Oorzaak: onbekend. De buitengewone branden waren 2 autobranden en 1 vuilnisbrand. Voor de blussching der schoorsteenbranden en kleine binnenbranden werd uitgerukt met klein materieel. Het rayon, waarvoor de brandweer hare diensten binnen deze gemeente moet verleenen, strekt zich uit ten westen van den IJssel, van af de voormalige tol Bijlage S. 23 a. d. Kanonsdijk tot de brug te Empe aan den weg naar Voorst, in het zuiden van de Baaksche beek tot de grens bij Wichmond, in het oosten tot de eerste brug achter de begraafplaats a. d. Warnsveldschen weg, ten noorden tot de Oostveensche brug en het midden van het Twenthe-kanaal. Verder verleende de brandweer alsnog hulp bij andere takken van gemeentedienst, zooals aan gem. plantsoenen met den kraanwagen en de mechanische ladder bij het rooien en snoeien van bij storm ontwor telde boomen. De samenwerking met de politie gaf alleszins reden tot tevredenheid. In het bezit van eenvoudig materieel is de eerste hulp der politie, vooral bij nacht, van groote waarde. De hulpverleening buiten de gemeente bepaalde zich tot de gemeente Gorssel, ingevolge eene verlengde overeenkomst, ingegaan 1 Januari 1936, tegen een jaar- lijksche vergoeding van f 400. Branden te Gorssel. 1 autobrand, 1 boschbrand, 1 vuilnisbrand, 1 brand in een roggemijt en 1 zware uitslaande brand. De zware uitslaande brand had plaats op 29 Aug. 1936 in een groote boerderij te Harfsen, bewoner en eigenaar J. R. Klein Wassink. Uitgerukt werd te 13.15 met de autospuit, materieel wagen en babyspuit. De brand woedde fel. Het geheele pand brandde uit. Tevens werden een nabijgelegen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 199