Bijlage S. 18 De geheele inventaris bestond einde 1936 uit: 1 automobielspuit, cap. 1500 L., compleet uitgerust, met 300 M. slang. 1 kleine tweewielige motorspuit, cap. 850 L. 1 motorspuit, cap. 600 L., compleet uitgerust, met 250 M. slang 1 mechanische ladder, van 14 M. hoogte, met bij- behooren 1 kraanwagen 1 groote auto-materieelwagen met rookmasker, bran card, verbandmiddelen, redzeil, 600 M. slang, op- zetstuk, binnenbrandslang, schuimbluschkanon, gas maskers, hand- en schuimbluschapparaten, over- gangs- en verloopstukken, schuifladders, enz. 1 kleine auto-materieelwagen 1 transportrijwiel 2 zware brandladders 1 stokladder 3 eenhakige haakladders 3 steekladders 1 rookmasker, (zuurstof) 6 kleine rookmaskers 1 total luchtschuimkanon 9 brandbluschtoestellen 8 slangenwagens, compleet uitgerust voor het gebruik op de waterleiding elk met ongeveer 200 M. slang 5 handbrandspuiten, waarvan 2 in de Hoven en 3 op het Broederenkerkplein. Buiten het materiëel op de wagens en in de spuit- huizen was nog in het magazijn in reserve: 300 M. ongevoerde hennepslang en 100 M. gevoerde hennepslang. De slangen zijn alle 2l/o dms of 105 m.m. plat en voorzien van Storz-koppelingen. Bijlage S. 19 Brandkranen. In 1936 zijn te Zutphen 3 nieuwe brandkranen aangebracht, t.w. 1 in de Slindewaterstraat en 2 in de Prins Bernhardlaan. In Eefde werd het aantal brandkranen niet uitgebreid. Einde 1936 waren er te Zutphen 297 en in Eefde 24 brandkranen. De druk op de brandkranen was overal ruim vol doende. Het onderhoud geschiedde door de gem. waterleiding op kosten van de brandweer. Het ontdooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuwval zoomede het hakken van ijsbijten geschiedde geheel door den dienst der brandweer. Alarmeeringsdienst. In den telephoondienst kwam geen verandering. Defecten en storingen werden spoedig hersteld. De brandweer ondervond van de zijde der directie steeds zeer veel medewerking en betuigt daarvoor langs dezen weg haar welgemeenden dank. Naast de telephonische alarmeering bestaat alhier ook nog de z.g. wekschellendienst met behulp van de quick-apparaten. Deze toestellen worden bediend door de gasfabriek. Zij voldoen slecht. Houders dier wekschellen zijn verplicht van elke weigering der schel ten spoedigste melding te maken in het daarvoor bestemde klachtenboek, gedeponeerd aan den hoofdpost. Verder is een weksysteem aan den hoofdpost voor directen oproep van in de nabijheid daarvan wonende manschappen en een ten huize van den opperbrand- meester G. J. v. Laar Sr.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 197