Bijlage S. 10 De schadeloosstelling voor bedoelde wachtdiensten bedraagt f 0.80 per uur, met dien verstande dat ge deelten van uren beneden een half uur voor een half uur worden gerekend en gedeelten van uren boven een half uur voor een geheel uur. Preventief Toezicht. De toestand in de te dezer stede aanwezige ge bouwen, fabrieken, werkplaatsen en andere inrichtingen is over het algemeen van dien aard, dat het houden van een geregeld toezicht op het brandgevaar noodig is. De Brandraad heeft sedert 1 Juli 1928 met dat toezicht belast den opperbrandmeester A. A. L. Tappers, Warnsveldscheweg 9 alhier. Nauwlettend werd toegezien op de brandblusch- middelen in de gemeentelijke gebouwen en instellingen, op de naleving der vergunningsvoorwaarden voor het houden van publieke vermakelijkheden, als bioscopen, schouwburgvoorstellingen, concerten, enz. Een enkele maal moest bij de controle weder op betere nakoming der voorschiften worden aangedrongen. De volgende gebouwen, werkplaatsen, enz., werden in 1936 geinspecteerd Bijlage S. 11 Burgemeester en Wethouders stelden in handen van den Brandraad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouwverordening, hinderwet, politieverorde ning en bioscoopwet Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Stadhuis. De brandleiding was in orde. De St. Walburgstoren. De stijgbuis bleek in orde te zijn. Algemeen Gem. Ziekenhuis. De brandleidingen bleken in orde te zijn Buiten-sociëteit. Alsvoren. Schouwburg. Alsvoren. Bioscoop Luxor. De brandleidingen bleken in orde te zijn Bioscoop Odeon. Alsvoren. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Perceel Paardewal 25. Bepaald brandgevaar werd niet gevonden. Perceel Zerboldstraat 1. Rookgeleiding stookplaats schuurtje werd op aanwijzing verbeterd. Perceel Hoogestraatje 55. De rookgeleiding bleek niet te voldoen. Aangedrongen werd die behoorlijk te herstellen. Hieraan werd voldaan. Perceel Oudewand 34. Alsvoren. Perceel Kanonsdijk 64. Alsvoren. Perceel Noorderhaven 7a. Alsvoren. Perceel Rijkenhage 29. Alsvoren. Nederl. Mettray. Waarvan rapport uitgebracht. Perceel Rijkenhage 35. De rookgeleiding op aandringen ver beterd. Sint Walburgstoren. Aangedrongen werd om den toren, voorzien van zeer veel vogelnest- resten en ander vuil, schoon te maken en maatregelen te treffen ter voor koming van die nesten. T ricotagefabriek Coenensparkstraat. Aangedrongen werd op den schoorsteen een vonkenvanger aan te brengen. Garage Ronk Pelikaanstr. 6. Voldoet lang niet aan de eischen. Hooibroei. Bezocht werden 141 hooiopslag plaatsen, Direct brandgevaar werd niet ge constateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoor- steenen en rookkanalen werd op last verwijderd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 193