30 HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In verband met de geregelde uitbreiding van het bebouwde gedeelte der gemeente werd de surveillance vooral in de buitenwijken, ten einde ook daar zooveel mogelijk toezicht uit te oefenen, door de gemeentepolitie in den regel per rijwiel verricht. Op tooneel- en bioscoopvoorstellingen is geregeld toezicht gehouden op de laatste in het bijzonder met het oog op de voor filmvertooningen gestelde leeftijds grens. Ook op de verschillende dansgelegenheden en op eenige inrichtingen, die een ongunstige reputatie genieten, werd voortdurend een wakend oog gehouden. Gedurende het afgeloopen jaar werden 4 vreemde lingen over de grenzen des Rijks geleid. Aan 633 doortrekkende personen werd door de politie in een der volkslogementen nachtverblijf verstrekt en aan 42 in het politiebureau. De volkslogementen en het woonwagenkamp werden voortdurend aan een scherpe controle onderworpen. Mede daardoor werden 42 gesignaleerden, waarvan de meesten tot langere of kortere vrijheidsstraffen waren veroordeeld, aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld. Hier ter stede werden 21 minderjarigen aangehouden om daarna onder het ouderlijk gezag te worden terug gebracht, waarvan 12 die elders woonachtig zijn. Het aantal misdrijven waarvan door de gemeente politie proces-verbaal werd opgemaakt bedroeg 331. 31 Te dier zake werden 218 personen in het politiebureau in bewaring gesteld. Het aantal processen-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap bedroeg 62 (1935:81). Voor overige overtredingen werden 1179 processen-verbaal opgemaaktter zake uitreiking van aanzeggingen in gevolge de Leerplichtwet werden 66 processen-verbaal opgemaakt en 24 ter zake van overtreding der Ar beidswet. In verband met de Wet op de Woonwagens en Woonschepen en de Loterijwet werden respectievelijk 41 en 26 verzoeken in behandeling genomen. Aan 88 vreemdelingen, die in deze gemeente arbeid verrichten, werd een verklaring verstrekt voor de toe lating aan de grens. Het snelverkeer breidt zich steeds uit, hetgeen ten duidelijkste is gebleken gedurende den tijd, dat het verkeer in verband met de verbetering der IJsselbrug, over de Schipbrug werd geleid. Het aantal verkeers ongevallen op den weg bedroeg 84 bij 33 ervan werden personen gekwetst. Er werden 21 aanvragen tot het houden van een filmvertooning behandeld. Door de politie werden ingevolge de Vuurwapenwet 1919 2 algemeene machtigingen, 10 bijzondere mach tigingen en 158 geleidebiljetten uitgereikt, verder werden afgegeven 26 jachtakten, 6 groote vischakten A, 4 idem B 38 kleine vischakten en 200 hengelakten. Voorts werden de volgende vergunningen afgegeven 1203 muziekvergunningen, vergunningen voor ont heffing van het sluitingsuur e. d. Aangaande de Drankwet kan het volgende worden medegedeeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 17