Bijlage Q. 14 van de slechte toestand in het scheepvaartbedrijf niet meer in staat waren voor hun eigen noodzakelijk levensonderhoud te zorgen. Voor deze gevallen werden alvorens tot steunver lening werd overgegaan, inlichtingen ingewonnen bij de Bevrachtings Commissie te Zwolle. Aan 10 schippers is steun verleend tot een totaal bedrag van f 225.10. 4. Bedeeling in natura. Bedeeling in natura had weer plaats aan geschorsten in werkverschaffing en steun. Verder aan die gezinnen, welke een niet behoorlijk gebruik maakten van de hun verstrekte steun in geld. De overeenkomst met de Vakschool bleef ook voor 1936 gelden. In verband met de vele drukte welke Mevr. de Jong met de regeling van de ziekenvoeding heeft, werd het over tollige voedsel van de Vakschool weer door de school zelf gedistribueerd aan de gezinnen, aangewezen door ons bureau. Deze regeling die overzichtelijker is, werd begonnen in 1936. Sedert Juni 1936 is aan 15 gezinnen via de Vakschool voedsel verstrekt. In totaal is een bedrag van f 120.aan de Vakschool betaald voor voedsel met een verkoopprijs van f 194. Het aantal bonnen, dat werd uitgegeven bedroeg 1827 voor de volgende goederen: Huur 769 bonnen Kruidenierswaren 314 Brood 139 Melk, boter, vleesch en vet 167 Brandstoffen en licht 336 Aardappelen en groenten 71 Kleeding en schoeisel 5 Andere goederen 26 Bijlage Q. 15 De uitreiking van vleesch- en margarinebonnen had weer bij het uitbetalen van de steungelden plaats op het bureau en bij het uitkeeren van het loon op de werkverschaffing 5. Geneeskundige Armenzorg. Hierin is in 1936 een ingrijpende verandering ont staan. Door het opzeggen van de overeenkomst met het Zutphens Ziekenhuis Verplegingsfonds is de be talingsregeling van ziekenhuisverpleging voor armlastige patiënten, opgedragen aan het bureau van Sociale Zaken. Daartoe is deze aangelegenheid geheel georga niseerd door invoering van formulieren en tarieven. Bovendien is door de nieuwe overeenkomst welke de gemeente met het Zutphens Ziekenhuis Verplegings fonds is aangegaan en de reorganisatie van dat fonds, een beperkte verpleegtijd ingevoerd, waarvoor de leden verzekerd zijn en is voor den verderen duur de even- tueele betalingsregeling eveneens aan onzen dienst opgedragen. Deze regeling, die sedert Maart 1936 is ingevoerd, werkt zeer bevredigend. Hiertoe heeft zeker toe mede gewerkt het Instituut Geneeskundige Controle. Als controleerend geneeskundige is aangewezen de heer Dr. A. S. van Ingen. De samenwerking tusschen den heer van Ingen en ons bureau is van prettigen aard geweest. Alle niet spoedopnamen worden vooraf door den controleerend geneesheer gecontroleerd. Deze controle heeft plaats bij spoedopnamen direct na de opname. Bij langere verpleegtijd dan 56 dagen voor verzekerden wordt ook het oordeel hierover door den controleerend geneesheer gegeven, terwijl verder regelmatig door den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 167