3 320 Bijlage Q. 4 Bestuur. Het Burgerlijk Armbestuur was als volgt samen gesteld Dr. H. Lier, voorzitter, Mevr. I. Reesink—Bonebakker, L. J. Spier, J. A. Meuris, J. E. Beukenhorst. Wegens vertrek buiten de gemeente werd aan den heer Beukenhorst in de raadsvergadering van 20 Juli 1936 eervol ontslag verleend. In diens plaats werd in de raadsvergadering van 14 September 1936 be noemd de heer L. van Veen. De heer L. J. Spier was aan de beurt van aftreden en werd in de raadsvergadering van 21 December 1936 herbenoemd. Krachtens het besluit van den Raad van 21 December 1936 werd door Burgemeester en Wethouders als voorzitter de heer H. Koerselman aangewezen. Op 1 Januari 1937 bestond derhalve het bestuur uit de volgende leden H. Koerselman, Wethouder, \2oorzitter Mevr. I. Reesink Bonebakker, L. J. Spier, Dr. H. Lier, J. A. Meuris, L. van Veen. Vergaderingen. Het Burgerlijk Armbestuur kwam in 1936 16 maal in vergaderingen bijeen. Er werden in totaal 779 (vorig jaar 634) rapporten behandeld. Een vergadering met Bijlage Q. 5 andere instellingen zooals vorig jaar, is in het afgeloopen jaar niet gehouden. De samenwerking met de instel lingenvan weldadigheid was van prettigen aard. Voor zooveel noodig werden de door ons gevraagde inlich tingen verstrekt, terwijl door den inlichtingendienst vele inlichtingen en rapporten aan de plaatselijke in stellingen verstrekt werden. Bij enkele gevallen van dubbele bedeeling werd door het Burgerlijk Armbestuur het toezicht uitgeoefend. Bureau en Personeel. De lang verbeide verbouwing heeft in het verslag jaar zijn beslag gekregen. Een zeer groote en aan gename verbetering is met de verbouwing tot stand gekomen. De kantoorruimte is er ongeveer dubbel zoo groot door geworden. Ook de verlichting is in alle opzichten veel verbeterd. Het personeel bestond aan het einde van het ver slagjaar uit 2 ambtenaren in vasten dienst en 6 amb tenaren in tijdelijken dienst. Door de steeds toenemende werkzaamheden werd op 1 Februari 1936 een tijdelijke kracht aangesteld, terwijl door den onvoldoenden tijd, welke aan de controle kon worden besteed een tijdelijk controleur aangesteld werd op 1 September 1936. Aan een der ambtenaren werd een maand ziekte verlof verleend. Er is ook in 1936 veel overwerk door de ambtenaren verricht moeten worden. Tengevolge van het instellen van den Dienst van Sociale Zaken per 1 Januari 1937 is op dien datum als Directeur van den dienst benoemd D. Mulder, aan D. Bril een vaste aanstelling verleend en is hij benoemd tot adjunct-commies 2e klasse, terwijl B. J. Oosterheert eveneens tot adjunct-commies 2e klasse

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 162