Bijlage M. 10 oorlogsjaren vrij veel materiaal was verwerkt dat niet volwaardig kon worden genoemd. De periodieke uitwisseling van meters werd ook dit jaar weder voortgezet. In totaal werden ter ijking of ter reparatie verzonden 456 meters, waarvan 44 stuks driephasen en 379 stuks eenphasemeters. Hiervan werden afgekeurd als onherstelbaar resp. 7 37, in totaal 44 stuks, alle van een verouderd type. De hoogste belasting werd geregistreerd op 3 Decem ber en bedroeg 1390 K.W. De bedrijfsduur van de hoogste belasting, berekend naar het aantal ingekochte K.W.U. was 2545 tegen vorig jaar 2522 uur. Bij de controle van de belasting van transformatoren en kabels, welke ook dit jaar gedurende de winter maanden regelmatig uitgeoefend werd, bleek dat de transformator in de zuil aan den Boompjeswal reeds meer dan volbelast was. Directe vervanging was niet noodzakelijk, omdat een beperkte overbelasting gedurende korten tijd toelaatbaar is, doch ook niet mogelijk omdat de zuil geen voldoende ruimte biedt voor een trans formator van grooter vermogen. Vervanging van deze zuil zal dus ook binnenkort noodig zijn, niet alleen om de reeds vroeger genoemde ongeschiktheid als schakel ruimte, doch thans mede om de weinige ruimte. In 1937 zullen twee andere zuilen vervangen worden, waarvoor bereids bedragen op de begrooting waren uitgetrokken. Van het geheel mag worden gezegd dat alles in goeden staat verkeert, terwijl ook de bedrijfsuitkomsten alleszins bevredigend mogen worden genoemd. Overigens moge voor de finantiëele resultaten verwezen worden naar de balans en verlies- en winstrekening. Bijlage M. 11 Eenige hierbij gevoegde staten geven nog een over zicht van de verwerkte kabel met de totale lengte van het kabelnet, het aantal en vermogen van de aan gesloten motoren, het aantal geplaatste transformatoren en meters, het aantal verbruikers en de stroomverkoop. De Hoofdopzichter, Hoofd v.h G.E.B. L. VAN DEN BEUKEL.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 139