Bijlage M. 8 van het jaar weder zeer groot, terwijl het aantal buiten bedrijf zijnde installaties nog toenam, voornamelijk onder de kleinere woningen. Het aantal geplaatste motoren nam met slechts drie stuks toe, terwijl het totaal vermogen terug liep met ruim 5 P.K., dit laatste doofdat de vervallen motoren van grooter vermogen waren dan de bijgeplaatste. In het aantal geplaatste transformatoren kwam geen wijziging, doch door de verwisseling van den trans formatorvan 30 K.V.A. bij de Fa Spruijt 6 Co voor een van 60 K.V.A. nam het vermogen toe met 30 K.V.A. Van de in totaal 35 stuks in bedrijf zijnde trans formatoren werden dit jaar 16 stuks aan een volledige revisie onderworpen, waarvan één werd opgezonden naar de fabriek, omdat deze verschijnselen van onbe trouwbaarheid vertoonde. Ook dit jaar werden gedurende de zomermaanden enkele transformatoren buiten bedrijf gesteld ter beperking van de verliezen. De nieuwgebouwde hoogspanningsruimte aan de Prins Bernhardlaan kon aan het begin van het jaar volledig in bedrijf worden genomen, waardoor tevens de directe hoogspanningsverbinding met het schakel station tot stand kwam. Hierdoor werd een afzonderlijke hoogspannings-voedingskabel verkregen voor de buiten de singels gelegen stadsgedeelten, n.l. Deventerweg- kwartier, Warnsveldschewegkwartier en Emmeriksche- wegkwartier. Tevens werd een splitsing tot stand ge bracht, waardoor de binnenstad en het Noorderhaven kwartier met de Hoven en gedeelte Nieuwstad—Deven- terweg over afzonderlijke hoogspanningskabels gevoed worden, terwijl op elk dezer kabels het andere gedeelte volledig overgeschakeld kan worden, dus de een de volledige reserve vormt voor den ander. Het hoog- Bijlage M. 9 spanningskabelnet is hiermede dus in drie afzonderlijke secties verdeeld. Het hoogspanningskabelnet onderging dit jaar geen uitbreiding, terwijl het laagspanningskabelnet werd uit gebreid met 71.— Mr. kabel 4 X 35 qmm voor door trekking van den kabel Frans Halslaan naar de hoogsp. ruimte Pr. Bernhardlaan, 429.— Mr. kabel 4 X 35 qmm aan de oostelijke zijde van de Prins Bernhardlaan .en 130.— Mr. kabel 4 X 10 9mm °P de Louisesingel voor aansluiting van de Sareptastichting. De in de begrooting opgenomen hoogspanningsaan sluiting van het Ziekenhuis aan de Coehoornsingel werd nog niet tot stand gebracht, omdat daaraan nog geen directe behoefte bleek te bestaan. Storingen in het hoogspanningsnet kwamen niet voor. In het laagspanningsnet bleken op 12 Mei en op 27 October laagspanningskabels te zijn doorgebrand resp. in de Polsbroek bij de Lievenheersteeg en den Deventer- weg. Het eerste geval veroorzaakte weinig en het tweede in het geheel geen storing in de stroomlevering. Storingen in de stroomlevering door de P.G.E.M. kwamen voor op 13 en 17 Juli, resp. van 1.56 uur tot 2.10 uur en van 22.30 uur tot 23.17 uur. Dit jaar werden vrij veel onderhoudswerken uit gevoerd, waarvan in de eerste plaats genoemd moeten worden de hiervoor reeds aangehaalde revisie van transformatoren en het tegelijktijdig daarmede schoon maken enz. van zuilen en hoogspanningsruimten. Voorts werden op den Coehoornsingel vanaf den Overweg tot aan den Jacob Damsingel, alsmede de Rozenhoflaan, Jacob Damsingel en een gedeelte Deventerweg alle aansluitingen nagezien en waar noodig gewijzigd. Dit was noodzakelijk, omdat in deze wijk gedurende de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 138