Bijlage M. 6 gevolg van meerdere afname door grootverbruikers, hetgeen blijkt uit de volgende splitsing Afgegeven aan grootverbruikers over 1936 1.751.913 K W.U. over 1935 1.712.551 Meer verbruikt dan over 1935 39.362 K.W.U. Afgegeven aan dubbeltariefverbruikers over 1936 37.862 K.W.U. over 1935 37,451 Meer verbruikt over 1936 411 K.W.U. De geringe toename van het verbruik over dubbel- tariefmeters is toe te schrijven aan één verbruiker die van tarief C overging op dit tarief. Dat niettegen staande de vermindering over de eerste maanden van het jaar het verbruik van de grootverbruikers nog een belangrijke vooruitgang vertoonde aan het einde van het jaar, is moedgevend en wijst op een kentering, die naar wij hopen blijvend zal zijn. Ook het verbruik voor Kracht, volgens tarief C vertoonde nog eenige stijging, welke iets grooter ge weest zou zijn, indien niet de hiervoor reeds genoemde verbruiker was overgegaan op dubbeltarief. Over het geheel mag gesproken worden van een bevredigende omzet, zoowel voor industriëele doel einden als voor huishoudelijke. Bij de beoordeeling van het financiëel resultaat moet rekening gehouden worden met de tariefsverlaging voor grootverbruikers welke op 1 Januari inging. Deze verlaging heeft een mindere ontvangst tengevolge gehad van ongeveer f 13000.,- vergeleken met wat de op brengst geweest zou zijn bij toepassing van het oude Bijlage M. 7 tarief. Voor een groot deel worden deze mindere ontvangsten gecompenseerd door de meerdere opbrengst van de meer afgegeven stroom. In den loop van het jaar werd ook wijziging gebracht in het vastrechttarief, in dien zin, dat de verbruikers de keuze gelaten wordt tusschen het normale vastrecht en een prijs van 7 cent per K.W.U., of een verhoogd vastrecht met een prijs van 5 cent per K.W.U. Aan het einde van het jaar was reeds een aantal verbruikers overgegaan naar dit tarief, terwijl nog een aantal aan vragen daarvoor in behandeling was en ook steeds nog aanvragen daarvoor binnen komen. Verwacht wordt dat dit tarief het verbruik voor huishoudelijke doeleinden en voor etalageverlichting na sluitingstijd zal bevorderen. Tevens werd een nachtstroomtarief ingevoerd van 2'/2 cent per K.W.U., waarvoor de belangstelling van verbruikers toenemende is. Het aantal aansluitingen vermeerderde met 141 en bedroeg op 31 December 4925, waarvan 685 gemeen telijke installaties. Het aantal vastrechtverbruikers vermeerderde met 212 en bedroeg op 31 December 3543 tegen 3331 aan het einde van 1935. Ongeveer 75 van het aantal lichtverbruikers betrekt thans stroom volgens het vast rechttarief. De toename van het aantal verbruikers is grooter dan over het vorige jaar, wat in hoofdzaak moet worden toegeschreven aan overplaatsing van spoorwegpersoneel. De invloed van deze vestiging is op het stroomverbruik nog niet ten volle van invloed geweest, omdat deze eerst plaats had in de tweede helft van het jaar. Het aantal verhuizingen was vooral in de eerste helft

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 137