18 De slooten en greppels werden goed onderhouden. De uitgegraven greppelgrond werd ter plaatse geslecht. In de verpachte weilanden werden de slooten en greppels flink opgegraven. Het rikwerk langs de Varkensweide, het Helbergen, de Armenweezenweide, de Elshorsten, Beugelwaard, Moesmate en Weezenrooi werd goed onderhouden. Nieuwe afrasteringen met betonpalen werden geplaatst langs een gedeelte van de Ruiterdijksche weilanden langs den Vierakkerweg en langs de Lentjes in de Hoven. Deze betonpalen werden door het vaste per soneel gemaakt op regenachtige dagen. In November werden weer gegadigden opgeroepen voor de volkstuintjes. De huurprijs werd vastgesteld op f 2 per are of f 4 per tuintje. Uitgegeven werden op den Gasthuiskamp bezuiden den Deventerweg 50, op den Gasthuiskamp benoorden den Deventerweg 20, op den Leeuwerik 18, in de Koppelen 95, op den Gasthuiskamp aan den Buiten singel 16, bij den watertoren 3, op de Lunettewambuis aan den Buitensingel 14, op den Laarmansheuvel 41, op de Tichelkuilen 32, op het Helbergen 138, op den Marsch en bij de gasfabriek 123 en in de Hoven 3 tuintjes. In het afgeloopen jaar vonden een tweetal belang rijke weilandverpachtingen plaats. Aan de Veluwsche zijde werden publiek verpacht voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren in totaal 108.89.40 H.A. wei land, de opbrengst was f 9186, d.i. per H.A. ruim f 84. Aan de Graafschapsche zijde werden verpacht ruim 96 H.A., daar was de opbrengst f 8739.70 of wel een gemiddelde bunderprijs van f 91. Naar de ligging der hooilanden en den kalktoestand 19 van de gronden werden deze bemest met 500 K.G. Thomasslakkenmeel of superfosfaat per H.A. Zanderige stukken ontvingen wat extra kalizout 40 °/0 en boven dien een stikstofbemesting. De verpachte weilanden werden van gemeentewege bemest met Thomasslakkenmeel of superfosfaat, hooge zanderige stukken kregen een extra kalibemesting. Stikstofbemesting vindt op de verpachte weilanden van gemeentewege niet plaats. De pachters betalen als bij drage in de bemestingskosten f 10 per H.A. boven hun pacht, terwijl de gemeente de rest betaalt. Over het jaar 1936 werd in totaal op alle hooi- en weilanden uitgezaaid200.000 K.G. Thomasslakken meel 50000 K.G. superfosfaat; 11500 K.G. Chilisal- peter7000 K.G. zwavelzure ammoniak; 10500 K.G. kalksalpeter35000 K.G. kalizout 40 °/0. De boerderij het Erve den Brink verkeert in goede conditie. De tuinbouwperceelen, die zijn verpacht met recht op continuatie van de pacht, werden in het verslagjaar eenige malen door de leden van de pachtcommissie op cultuur en onderhoud gecontroleerd. De stortplaatsen in de Hoven en op den Marsch werden behoorlijk in orde gehouden. De griendwaarden op de uiterwaarden en op den Marsch werden goed onderhouden het éénjarige hout daarvan werd in den herfst verkocht. Met het oog op de groote belangstelling, die er bij de landbouwers ook in deze omgeving bestaat voor den verbouw van korrelmais, werd een proefveldje met korrelmais ter grootte van 500 M2. aangelegd op ge- meentelanderijen in de Kijfsdijken. Gezaaid werd in de laatste week van April. Het gev/as ontwikkelde zich

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1936 | | pagina 11