'99 Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1934. Het museum werd gedurende het afgeloopen jaar bezocht door 2617 personen, waaronder 1454 betalende en 1163 niet betalende bezoekers. In 1933 was het totale aantal 4022 personen, waaronder 2592 betalende en 1463 niet betalende bezoekers. De algemeene malaise zal wel de oorzaak zijn van den teruggang in bezoek, hetgeen bij de meeste musea het geval is. Verscheiden schoolklassen, ook van buiten de stad bezichtigden met hun onderwijzer het museum en de tijdelijke tentoon stellingen werden herhaaldelijk bezocht door leerlingen van het Gymnasium, het Chr. Lyceum, de Ambachts school en de Vakschool. Tegenwoordig schijnen de toer-autobussen het museum niet meer op hun pro gramma te hebben, daardoor bezochten slechts enkele vereenigingen, die met deze vervoermiddelen naar Zutphen komen, het Wijnhuis. De kleine bibliotheek van het museum, betrekking hebbend op de Graafschap, werd dit jaar genummerd, zoodat het materiaal overzichtelijker is; er zijn 128 nummers. Mejuffrouw P. Dijckmeester was zoo goed de behulpzame hand te bieden voor eenig werk in het museum zij catalogiseerde ook de koopacten en andere oorkonden, die nu in alphabetische volgorde in twee kartonnen archiefdoozen zijn geplaatst. Een kast is aangeschaft voor opberging van omlijste prenten en fotografiën dit „depot" is in de Oosterzaal gezet. Een correspondentie van het Dagelij ksch Bestuur met de Twentsche Oudheidkamer over het vaststellen van grenzen betreffende het opgravingsgebied van oud-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 98