soneel op 31 December 1934 uit3 hoofdverpleegsters 3 eerste verpleegsters, 2 eerste verplegers, 52 verpleeg sters, 26 verplegers en 3 waarnemende hoofdverpleeg sters. Gebouwen. In verband met de verbetering en uitbreiding van et ziekenhuis, waarmede dit jaar een aanvang is ge- maakt, werden aan de bestaande gebouwen slechts de noodzakelijke onderhoudswerken verricht. Voor een deel van het verplegend personeel werd tijdelijk onderdak gevonden in een woning aan het Stationsplein. Aan het binnengesticht werden geen verbouwingen van eenigen omvang uitgevoerd. De slaapzaal no. 86 van de mannenafdeeling werd, ten einde een nooduit gang te krijgen, door middel van een overloop van gewapend beton in verbinding gebracht met een op een afstand van 3 M. staand gebouw. Ten behoeve van de drinkwatervoorziening werd op het Wilhel- minaplein een bron aangeboord, die aan de bestaande pompinstallatie werd aangesloten. Bijzondere werkzaamheden aan het buitengesticht kwamen niet voor. De strijkkamer werd aan de cen trale verwarming aangesloten, terwijl in deze kamer de electrische leidingen werden gewijzigd. Overigens werden de gebouwen zoo goed mogelijk onderhouden en de noodige herstellingen en verfwerken uitgevoerd en verbeteringen aangebracht. Boerenerven en landerijen. De gebouwen en landerijen werden goed onderhouden, erbouwingen van eenigen omvang, met uitzondering van die van het erve „Vriezekolk" te Harfsen, kwamen niet voor. 89 Geneeskundigen dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. Deze dienst werd in 1934 waargenomen door de ge- neesheeren E. Tielenius Kruythoff en dr. E. J. W. Holleman. De bezoldiging bedroeg f 900 en f 1000 per jaar. Bovendien zijn er nog twee gemeente-geneesheeren voor den heel- en verloskundigen dienst waarvan de een belast is met dien dienst in de stad en de andere met dien in het ziekenhuis. Gemeente-arts belast met den heel- en verloskundigen dienst in het ziekenhuis is de heer H. Jonker, op een jaarwedde van f 1000; hij wordt bijgestaan door een medicus-narcotiseur, die van de gemeente voor iedere narcose een vergoeding van f 5 ontvangt. De arts belast met dien dienst buiten het ziekenhuis is de heer J. L. Siemens op een jaar wedde van f 900. De heer J. L. Siemens is tevens belast met het verrichten van de doodschouw, waarvoor hij een be looning geniet van f 100 per jaar. Als plaatsvervanger van den heer J. L. Siemens werd aangewezen de heer dr. E. J. W. Holleman. Verder zijn er 2 gemeente-vroedvrouwen, die een bezoldiging genieten van f 1000 per jaar, telkens na 2 dienstjaren te verhoogen met f 75 tot een maximum van f 1300. Stedelijk Ziekenfonds en Ziekenhuisverplegingsfonds- Door het alhier bestaand Stedelijk Ziekenfonds zijn de minvermogenden in staat gesteld, tegen een zeer geringe wekelijksche contributie, geneeskundige hulp en medicijnen te verkrijgen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 46