78 Transport f 7.326.^ d. wegens verkoop van onroerend goed - 609.50 e. wegens uitkeering van de verzekerings som voor brandschade aan het huis Zaadmarkt 97 - 1.76 f. wegens subsidie voor grondverbeterin gen en ontginningswerken - 10.208.70 Samen f 18.145.96 In 1934 werd voor f 59060 belegd. De gebouwen van het gesticht, de verhuurde huizen en de boerenbehuizingen met bijgebouwen, waaraan de noodige reparaties en onderhoudswerken werden verricht, verkeeren in een goeden staat. Op de boerenplaatsen de Vroet en Groot Besselink bleken de bergruimten onvoldoende te zijn, in verband waarmede op eerstgenoemde plaats een wagenloods en een veldschuur werden gebouwd, terwijl op Groot Besselink een wagenloods werd geplaatst. Ook op de aangekochte boerenplaats nabij Ijlst werden ver schillende vernieuwingen en verbeteringen aangebracht o.a. een gierkelder met toebehooren. Een achttiental boerenplaatsen en eenige complexen bouw- en weiland, gelegen onder Warnsveld, Brummen, Voorst, Steenderen en Olst, werden verpacht, alsmede het heerenhuis op het Ooije onder Warnsveld, het huis Schupstoel 2 en het huis Bornhovestraat 33. De volgende werken werden als werkverschaffing uitgevoerd a. het ophoogen en egaliseeren van een perceel griendgrond onder Voorst, groot ongeveer 1.35 H.A.; b. het ontginnen van een complex akkermaalsbosch gelegen op de Pannekoek onder Voorst, groot ongeveer 2.60 H.A. 79 c. het aanleggen en ophoogen tot weiland van een rijswaard in den Emmer onder Steenderen, groot ongeveer 3 H.A. Het Rijk en de gemeente Zutphen gaven bijdragen in de kosten wegens arbeidsloonen, gemaakt ten behoeve van de beide eerstvermelde verbeteringen, terwijl voor het laatste werk, dat nog niet heelemaal gereed is, de gemeente Doesburg in plaats van Zutphen bijdraagt. Burgerlijk Armbestuur. Hiervoor verwijzen wij naar het hierachter onder de bijlagen opgenomen verslag van het Burgerlijk Armbestuur, (bijlage Q). Burgerweeshuis. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. Rentmeester-weesvader is G. J. Kobus, die bij het toezicht op de weezen werd bijgestaan door zijn echt- genoote L. D. W. Kobus; het toezicht over de lande rijen en bosschen bleef opgedragen aan J. Walgemoed. De geneeskundige diensten werden verricht door den arts J. L. Siemens. Met het onderwijs in de handwerken bleef mej. C. Memelink belast. Het aantal halve weezen, dat ondersteund werd, bedroeg 104. De gezondheidstoestand der weezen was over 't algemeen goed. Twee meisjes werden eenigen tijd in een sanatorium verpleegd, waaruit zij voor ge nezen werden ontslagen. Aan den cursus in de nuttige handwerken namen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 41