52 Onderhoud der kribben. Het onderhoud der kribwerken onder beheer van den dienst van gemeentewerken, bepaalde zich tot het doen van kleine herstellingen. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij den dienst der landerijen werden over het afgeloopen jaar goed nagezien. Langs den linker oever van de Helbergerbeek werd over een afstand van 90 M. nieuw krib- en be- slagwerk aangebracht en het geheel met afbraakpuin afgedekt. Over een afstand van ongeveer 125 M. werden langs de Zuiderhaven op het Helbergen beslagwerken ge maakt. Het kribhout werd verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout. De kribpalen werden bij slecht weer in de loods door het personeel gemaakt. Het puin werd van afbraken uit de stad verkregen. Bruggen en Duikers. De bruggen en duikers zijn de volgende 1. de IJsselbrug 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade 3. de Marschpoortbrug 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze 5. de overwelving bij de Nieuwstad 6. de Diezerbrug 7. de Berkelbogen 8. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel 9. de duiker in de binnengracht onder den Martinet- singel 10. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat; 11. de brug over de binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek 12. de duiker in de binnengracht achter het gymnas tieklokaal aan de Polsbroek 53 13. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat; 14. de duiker in de binnengracht bij de Halvemaan straat 15. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 16. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 17. de duiker in den Buitensingel; 18. de duiker over de beek in den Weg naar Emmerik 19. de kleine brug over de beek bij de weide Helbergen 20. de hefbrug over de Noorderhaven 21. de hefbrug over de Spoorhaven in den Marschweg 22. de Oostveensche brug 23. de brug in den weg naar Tonden 24. de duiker in den landweg naar het Galilé 25. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 26. de drie duikers in den Vierakkerweg. Na gehouden openbare aanbesteding werd het verf- werk van den ijzeren bovenbouw der IJsselbrug en brugwachtershuisje opgedragen aan A. van Putten te Utrecht, voor de som van f 3700. Het rijdek op de klap van de IJsselbrug werd geheel met borneoteak vernieuwd. De ijzeren hefbrug over de Noorderhaven werd ge heel geverfd. Overigens werden de bruggen en duikers met de beschikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. In de lijst van dijken, waterkeeringen en duikers in onderhoud bij den dienst van landerijen kwam geen verandering. De taluds der zomerdijken, door het vee afgetrapt, werden in het afgeloopen jaar weer onder profiel gebracht. Overigens werden alle dijken, waterkeeringen en duikers zoo goed mogelijk onderhouden. In de Kijfs- dijken, op het punt waar de hoofdafwateringssloot op

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 28