Bijlage X. 22 het verkoopen van zeeppoeder met een te laag gehalte aan vetzuren. Bleekwater, waaraan nog geen eischen zijn gesteld, bleek van zeer wisselende samenstelling te zijn. Lepels en vorken, stampers en dergelijke artikelen voor huishoudelijk gebruik werden deugdelijk bevonden daarentegen moesten lepels en schepgereedschappen bij consumptieijsverkoopers meerdere malen worden afge keurd, omdat ze loodhoudend waren. Andere artikelen, ars fluitjes, vliegendoodende middelen, hoofd eau de cologne, e.a. werden deugdelijk bevonden. Ter plaatse werden 5 partijen der onder dit hoofd vallende waren, in totaal wegende 30.7 kg afgekeurd. Diverse monsters. Op verzoek van de politie en de justitie werd van 19 monsters verschillende dranken het alcoholgehalte bepaald. Tevens werden door de politie ter onderzoek ingezonden eenige monsters margarine, kaas, gedroogde appels, rundvet en soda. Op verzoek van het gemeentebestuur van Zutphen werd het water van het Gemeentelijk Drinkwaterbedrijf iedere week bacteriologisch onderzocht, terwijl van het lichtgas 3 maal per week het calorisch effect werd bepaald. Op verzoek van het gemeentebestuur van Borculo werd de werking van het vloeiveld aldaar geregeld gecontroleerd. Naar aanleiding van klachten van particulieren werden 51 monsters van zeer uiteenloopende artikelen onder zocht met het resultaat, dat bij de verkoopers werden afgekeurd eikelcacao, zuurkool, noten, reuzel, havermout, zoute- Bijlage X. 23 visch, advocaat, roggebrood, eieren, koekjes, haring, honig en cake. Behalve de bovenstaande werden voor gemeentelijke en particuliere instellingen nog tal van andere onder zoekingen verricht. De kosten van de onderzoekingen, welke niet in verband stonden met de Warenwet, werden volgens de daarop betrekking hebbende verordening aan den dienst vergoed. Bijzondere onderzoekingen. 1. Voor de bepaling van het coffeïnegehalte in thee werd toegepast de methode van Grossfeld, (Z. U. L. 61.38), welke met geringe wijzigingen betrouwbare uitkomsten opleverde. 2. Nagegaan werd, of het verschil in vriespunt van eidooier en eiwit een basis kan opleveren voor de bepaling van den ouderdom van eierendit onderzoek is nog niet beëindigd. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen, H. W. DE KRUIJFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 276