46 betonbalk of steenen welfje is spoedig aan deze opdracht gevolg gegeven. In dezelfde maand kwam een schrijven binnen over een defecten schoorsteen van het perceel Beukerstraat 62. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat er een rookbuis gebarsten was. Nadat de eigenaar van het perceel aangeschreven was om de gebarsten buis door een solieden buis te vervangen, is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In Juni kwam een schrijven binnen over een defecten en ook verder niet aan de Bouwverordening voldoenden schoorsteen van een perceel aan het Rijkenhage. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek een rookbuis gebarsten en de schoorsteen te laag te zijn. Na aan schrijving om verbetering aan te brengen is hiervoor uitstel gevraagd tot de woning, die leeg kwam, weer bewoond zou worden. Toen de woning op nieuw be trokken werd, was de schoorsteen hersteld. De dienst van gemeentewerken werd er op attent gemaakt dat een dakgoot van een perceel in de Barlheze in bouwvalligen toestand verkeerde. Bij inspectie bleek dit inderdaad het geval te zijn. Na de eigenaar van het perceel te hebben aangeschreven om de goot te herstellen, is hieraan spoedig gevolg gegeven. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten laste van derden gemaakt, f 2912.12 terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik een bedrag van f 530.16 werd geïnd. 47 HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, beken, sluizen en stuwen. Waterleidingen en beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst van gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bizondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken, in onderhoud bij den dienst van landerijen, onderging geen verandering. De waterleidingen en beken werden tweemaal, enkele vaker gesneden, de grootere met de kettingzeis, de kleinere met de gewone zeis. Door de lage rivierstanden konden zij bovendien met de schop flink schoon ge maakt worden. Sluizen en Stuiven. De sluizen en stuwen zijn de volgende 1. de Hoendernestersluis in den Vliegendijk 2. de afsluitbare duiker voor afwatering der Lage Waarden 3. de afsluitbare uitwateringsduiker van de Oekensche beek te Noorden van de IJsselbrug 4. de dubbele afsluitbare duiker in het uitwaterings kanaal van de Oekensche beek ten Zuiden van de IJsselbrug 5. de afsluitbare duiker in de Oekensche beek nabij den Kanonsdijk

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 25