Bijlage T. 2 is successievelijk gerestaureerd door den heer B. H. Th omassen Jr., binder bij het Rijksarchief in Arnhem. Alle charters en losse stukken zijn nu behoorlijk in doozen en portefeuilles geborgen. De inventariseering van het archief kwam in het verslagjaar wederom een stap verder. De stukken, wier aard een beschrijving in regestvorm eischt, zijn alle op deze wijze beschreven, de overige stukken op de ge bruikelijke, meer beknopte wijze. Dit jaar denk ik gereed te komen met de combinatie dezer beschrijvingen tot een voorloopigen inventaris van het stadsarchief tot het jaar 1795. Een scheiding is gemaakt tusschen het eigenlijk gezegde stadsarchief, de stukken betreffende kwartiers- en land schapszaken, de stukken uit het kapittelarchief en de archieven van de talrijke geestelijke stichtingen te dezer stede. Deze laatste archieven zijn voorloopig geïnven tariseerd. Dat met deze kleinere, in zekeren zin bij komstige archieven aangevangen werd, heeft zijn reden ik ben er, na het doorwerken dezer stukken, vrijwel zeker van, dat zich bij deze archieven geen stukken bevinden, die in het stadsarchief thuis behooren. Gedurende de drie laatste maanden van het afgeloopen jaar heeft Mejuffrouw G. A. Siemens de archief- bibliotheek gecatalogiseerd. Alle titels zijn op kaart gebracht en alphabetisch gerangschikt. Tegelijk zijn nu zoodoende een overzicht is verkregen van de ver zameling - enkele leemtes, o.a. die betreffende de gedrukte archiefinventarissen aangevuld. De boeken kasten werden bij de herplaatsing der boeken eenigszins vertimmerd. Uit het arcief werden geen stukken gepubliceerd, len behoeve van het Burgerweeshuis alhier gaf ik Bijlage T. 3 den 27en November 1934 een verklaring, waarin ik op verscheidene gronden als mijn overtuiging uitsprak, dat dit weeshuis een gemeentelijke instelling is. Nog steeds werden in verband met de in April 1931 gesloten ruilovereenkomst met het Rijksarchief in Arnhem stukken over en weer uitgewisseld. Na ingewonnen advies van den Rijksarchivaris in Gelderland en machtiging van Uw college werd in Februari een groot gedeelte van het archief van het Distributiebureau vernietigd. Het aantal aanwinsten van de bibliotheek bedroeg, afgezien van de afleveringen van loopende tijdschriften en van de geregeld binnenkomende verslagen 44 boek werken Het aantal bezoekers van archief en bibliotheek toont een aanzienlijke stijging: het klom tot 153. Voor een deel gold het bezoek tijdelijk hier gedeponeerde stukken uit andere archieven, m.n. uit de Rijksarchieven in Gelderland, Zeeland en Overijssel. Als steeds speelde bij de archiefbelangstelling de genealogie een groote rol. Ook werden enkele malen stukken van hier tijdelijk elders gedeponeerd, n.l. naar het Algemeen Rijksarchief in Den Haag, de Rijksarchieven in Arnhem en Utrecht, het gemeente-archief in Leiden, de bibliotheek van de Handelshoogeschool in Rotterdam en het Staatsarchief in Brussel. Een enkele maal werd tegen verzending bezwaar gemaakt op grond van het gevaar, dat ver zending steeds voor de zegels oplevert. In dit geval werden de stukken ten behoeve van den aanvrager gefotografeerd. April 1935. WILH. E. SMELT.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 231