MS Bijlage T. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF te Zutphen in 1934. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw College het verslag over het gemeente-archief in 1934. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd- De gevaren van een niet-brandvrij archiefdepót voor de daarin bewaarde stukken zijn overbekend en behoef ik hier niet uitvoerig te verhalen. Met voldoening kan ik er echter melding van maken, dat de plannen tot aanschaffing van een brandkast aan het einde van het jaar vastere vormen hebben aangenomen. Ik bezichtigde m Amsterdam een Stephen Cox „Acme" Documenten- kast, die mij zeer geschikt leek voor het doel: opber ging van de nu nog in Arnhem bewaarde retroacta van den Burgerlijken Stand, waarvan de overbrenging hierheen tot nu toe afgestuit is op het ontbreken van een veilige bewaarplaats. Ik verwacht, dat, wanneer tot den aankoop van deze kast is besloten, in den loop van dit jaar de door mij lang gewenschte overdracht dezer stukken (over welke kwestie in de vorige ver slagen meer te vinden is) zal plaats hebben. Tevens zal deze kast ruimte bieden voor de stukken, die hier tijdelijk uit andere archieven ten behoeve van bezoekers gedeponeerd worden. Tot nu toe hebben deze gast vrijheid genoten in de kluis van den gemeente-ontvanger De materieele toestand van het archief is bevredigend. Het overgroote deel der stukken, dat herstel behoefde,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 230