Bijlage S. 10 alle brandwachtdiensten in Schouwburg, Buiten-Societeit, enz., uitsluitend waargenomen door de losse geünifor meerde brandwachts. De uitrusting bestaat uit 1 jekker, 1 pantalon, 1 helm, 1 paar laarzen, 1 koppel met bijl en bijltasch, 1 reddinglijn met muskaton en 1 noodhaak. Tot heden doen de losse brandwachts als zoodanig alleen dienst bij tooneelvoorstellingen in Buiten-Societeit en Schouwburg, zoomede in circussen. De dienst bij te geven filmvertooningen in niet speciaal daarvoor ingerichte gebouwen wordt voortaan zoo mogelijk waargenomen door de brandwachts in vollen gemeentedienst, genoemd onder 1, 3 en 7 hier- voren, die dan hebben te waken voor de naleving van de volgende voorschriften 1. de brandvrije cabine moet geplaatst zijn op een door den commandant of diens plaatsvervanger aangegeven plaats 2. de deuren der zaal mogen niet op nachtslot ge sloten zijn en moeten door goed brandende lantaarns zijn aangegeven 3. de filmtrommels mogen in de zaal niet worden los gemaakt, noch ingepakt, terwijl alle films, welke niet gebruikt worden, bewaard moeten worden in goed gesloten metalen trommels, zoo veel mogelijk buiten de toeschouwruimte 4. in de ruimte, alwaar zich films bevinden, mag niet Bijlage S. 11 gerookt worden, terwijl het rookverbod aldaar op een goed zichtbare wijze behoort te zijn aangeduid 5. alle snoeren en stekkers moeten zich in goeden staat bevinden reparatie daaraan mag gedurende den bestemden tijd eener voorstelling niet geschieden 6. in de zaal mogen niet meer personen worden toe gelaten dan er behoorlijke zitplaatsen aanwezig zijn staanplaatsen mogen niet worden ingenomen 7. de gangpaden naar de hoofd- en nooduitgangen moeten minstens 1 M. breed zijn de afstand der stoelen, gemeten van rug tot rug, moet minstens 0.60 M. bedragen 8. in de onmiddellijke nabijheid van de cabine of het toestel moet geplaatst zijn een flinke met water gevulde teil tot het drenken eener wollen deken 9. van den hoofdpost uit mede te nemen een tetra-bluschapparaat, wollen deken, emmer, rookmasker, een paar gummi handschoenen en geisoleerde tang. De sedert October 1920 verrichte brandwachtdiensten bij openbare voorstellingen zijn opgenomen in den vol genden staat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 219