34 Torens. Aan de firma Nij land bleef het opwinden, gelijk- zetten en onderhouden van uurwerk met carillon van den Wijnhuistoren en van den regulateur in de burge meesterskamer, tezamen voor de som van f 350 per jaar, opgedragen. Aan de firma J. H. Addicks en Zn. bleef opge dragen het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuistoren, tegen eene vergoeding van f 90 per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis- en den Wal burgstoren werden éénmaal beproefd en in orde bevonden. 35 Pompen. Alle pompen zijn thans opgeruimd. Aanwezig zijn 3 standpijpen op de waterleiding, te weten 1 op het Vischpoortplein 1 aan de IJsselkade 1 bij het woonwagenkamp in de Hoven. HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In verband met de geregelde uitbreiding van het bebouwde gedeelte der gemeente werd de surveillance in de buitenwijken, ten einde ook daar zooveel mogelijk toezicht uit te oefenen, door de gemeentepolitie veelal per rijwiel verricht. Op tooneel- en bioscoopvoorstellingen is geregeld toezicht gehouden op de laatste in het bijzonder met het oog op de voor filmvertooningen gestelde leeftijds grens. Ook op de verschillende dansgelegenheden en op eenige inrichtingen, die een ongunstige reputatie genieten, werd voortdurend een wakend oog gehouden. Gedurende het afgeloopen jaar werden 10 vreem delingen over de grenzen des Rijks geleid. Aan 792 doortrekkende personen werd van politie- wege nachtverblijf verleend, waarvan 725 in de volks logementen. Deze logementen en het woonwagenkamp werden voortdurend aan een scherpe controle onder worpen. Bestek No. Datum der besteding. Aantal in schrijvers. Omschrijving der werkzaamheden. Aannemer. Aan nemingssom. 3 27 April 15 het verven v. d. ijz. bo venbouw der stadsbrug over den IJssel en de uiter waarden en van het brug wachtershuisje. A. Buis, Apel doorn, overge dragen aan A. v. Putten, Utrecht. f 3700.— 4 13 juli 5 A. het afbreken van 12 woningen a. h. Hooge- straatje en B. het afbreken van 2 woningen aan het einde v. d. Verl. Lievenheer- steeg. J. Willems te Zutphen. f 796.- 5 14 Sept. 5 het bouwen v. e. trans formatorruimte op het terr. hoek Lievenheersteeg —Polsbroek. G. H. Ruijsink te Zutphen. f 988.- X 10 Oct. 12 wijzigingen i. d. voorma lige Waliënkazerne aan 's-Gravenhof. Gebr. Coenders, Zutphen. f 697.-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 19