Bijlage Q. 30 Bovendien zijn op verzoek van de Sint Anthonie Broederschappen 198 schriftelijke inlichtingen verstrekt betreffende door die instellingen gesteunde personen en Bijlage Q. 31 gezinnen, nd. St. Anthonie Groote Broederschap 154, St. Anthonie Kleine Broederschap 25 en St. Anthonie Kleine Broederschap op de Nieuwstad 19. Zooals reeds vermeld, worden aan de plaatselijke vereenigingen de inlichtingen overwegend telephonisch vertrekt. Speciaal vereenigingen van huisverzorging en Ziekenvoeding maken op deze wijze veel gebruik van de inlichtingen-dienst. Naast de telephonische inlichtingen zijn verscheidene mondelinge inlichtingen en adviezen verstrekt, meestal aan onderhoudsplichtigen en onderhoudvragende families, terwijl ook meermalen aan vereenigingen en particu lieren informaties zijn versterkt. Door verschillende particulieren werden inlichtingen gevraagd betreffende personen, die aan de deur kwamen venten of om hulp vragen, onder mededeeling dat zij door het Burgerlijk Armbestuur niet of onvoldoende werden geholpen. Eenige malen is het gebeurd, dat deze personen in het geheel niet bij het Burgerlijk Armbestuur bekend waren. Ook is het een enkele maal voorgekomen, dat personen, onder aanbieding van oude briefjes van het Burgelijk Armbestuur of dokters attesten, op minderwaardige wijze aan steun trachtten te komen van particulieren. Een ander middel dat wordt gebruikt om aan steun te komen, is, om 's avonds laat aan te bellen en steun te vragen of zich bij dok toren te vervoegen en daar hun nood te klagen. Al deze menschen kennen zoo bij uitstek goed den weg naar de bestaande instellingen dat men hen hierbij zeker niet behoeft te helpen. Het vragen om inlichtingen, voordat tot steun aan deze categorie menschen wordt overgegaan, wordt sterk aanbevolen. Onze ervaring is, dat een deel van Naam van college of de instelling aan wie inlichtingen werden verstrekt. Aantal verstrekte rapporten Transport 168 St. Vincentius Vereeniging 1 Gereformeerde Diaconie 1 Armenraad en Maatschappelijk Hulpbetoon te den Haag 27 Bureau Steunverleening aan Indische Militairen, den Haag 19 Armenraad, Amsterdam 18 Deventer 14 Nijmegen 8 Rotterdam 7 Haarlem 4 Arnhem 5 Groningen 3 Heerlen 1 Enschede 3 Gemeentebestuur Gouda 1 Maatschappelijk Hulpbetoon, Zwolle 3 Gemeentebestuur, Utrecht 9 Losser 1 Nieuw-Amstel 1 Ottersum 1 den Bosch 1 Gorinchem 1 Rheden 1 Van Heutzfonds 3 Rijks Inspectie voor Vreemdelingen in het Bui tenland, te Arnhem 2 Duitsch-Consulaat te Amsterdam 1 Totaal 304

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 189