"N Bijlage Q. 26 toe te betalen. De verhuizing naar het nieuwe Brok- kenhuis had plaats op 31 October. Op 10 November werd een groote inzameling gehouden, met welwillende medewerking van verschillende dames en padvinders. Deze inzameling leverde een flinke hoeveelheid kleeren op, die na ontsmetting werd overgebracht naar het nieuwe lokaal, waar de eerste uitdeeling plaats had op 14 November. Naast de ontvangen goederen, die van particulieren zijn opgehaald, heeft de commissie van het Brokkenhuis bij verschillende winkeliers nieuwe goederen gekocht, welke aan bedeelden zijn uitgereikt. In totaal heeft de commissie hiervoor uitgegeven een bedrag van f 698.87. Voor de goederen moet door de bedeelden steeds een klein bedrag worden betaald. De opbrengst hiervan heeft bedragen f 210.41. De Commissie van het Brokkenhuis bestond op 1 Ja nuari 1934 uit de volgende dames Mevr. C. Wittkampfvan Schijndel, Presidente. P. Numans'Dalenoord, Secretaresse. M. J. S. ZwambornVarossiau, Penningm.se J. M. Leijsde Lint. A. Stamwan Zeben. Freule E. M. C. C. Storm van 's Gravenzande. Mevr. M. L. SiemensGroeneboom, gedelegeerd lid van het Burg. Armbestuur. In het verslagjaar hebben zich eenige moeilijkheden voorgedaan in de commissie, welke gelukkig weer konden worden bijgelegd, zoodat in de samenstelling van de commissie geen verandering kwam. Mevr. N umansDalenoord meende echter, met ingang van 1 Januari 1935 haar functie ter beschikking Bijlage Q. 27 te moeten stellen. In haar plaats werd benoemd me vrouw M. Ketj en—de Haan, aan wie ook het secre tariaat werd opgedragen. De dames hebben het moeilijke en soms zeer lastige werk met opoffering van veel tijd en moeite gedaan. Een woord van hartelijken dank mag dan ook niet worden onthouden voor de belangelooze arbeid aan het Brokkenhuis gegeven. Ook aan de begunstigers van het Brokkenhuis wordt hier gaarne een woord van hartelijken dank gebracht, terwijl bij vernieuwing deze instelling nogmaals warm wordt aanbevolen bij al de ingezetenen van Zutphen. Ter versteviging van de kas van de Brokkenhuis- commissie werd op 1 September een weldadigheids waterfeest gehouden op de Groote Gracht, gevolgd door een groot vuurwerk. Dit feest is in alle opzichten een groot succes geworden, zoodat na afloop aan de commissie een batig saldo van f 516.82 kon worden uitgereikt. 8. Verhaal. Evenals vorig jaar is, voor zoover de tijd het toeliet, verhaal van kosten op verleenden onderstand toegepast. Bij uitkeering wegens ziekte of ongeval werd op verzoek voorschot op deze uitkeering verstrekt, hetwelk dan later op die uitkeering werd ingevorderd. Geprobeerd wordt, om door minnelijk overleg met de familie tot een overeenkomst te komen, aangaande de bijdrage aan behoeftige familieleden. In de meeste gevallen heeft dit overleg met succes plaats. Driemaal is bij het verhaal de tusschenkomst van den Heer Kantonrechter moeten worden ingeroepen, 1 maal te Arnhem en tweemaal te Zutphen. De verzoeken van het Burgerlijk Armbestuur aan

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 187