Bijlage Q. 24 zich den laatsten tijd sterk uitgebreid, daar ook afge- keurden uit de werkverschaffing naar de bikkerij worden verwezen. De steenen, het grint en het puin worden verkocht en de opbrengst vormt een geringe terugontvangst van de gemaakte kosten. Aan deze wijze van steunver- leening zal binnenkort wel een eind komen, daar het werk aan de vierakkerweg afloopt. Nader zal moeten worden overwogen op welke wijze het beste hiervoor iets in de plaats is te krijgen. Vanaf 24 September tot 1 December zijn 19 arbeiders die niet in de werkver- schraffing konden werken en ook niet in de steunregeling mochten worden opgenomen, doch werden gesteund volgens de Armenwet, te werk gesteld aan het wieden van onkruid op de nieuw aangelegde bouw- en weide gronden aan de Kijfsdijken. Er is een klein bedrag meer betaald, dan deze menschen aan steun zouden ontvangen hebben. Eenige van deze arbeiders, die voor dit werk waren aangewezen, maakten bezwaar, aan het wieden te gaan en wisten zich zonder steun te redden. Zoo ook enkele arbeiders, die waren aangewezen voor de bikkerij. De omvang van de tewerkstelling, de daaraan ver bonden kosten en de opbrengst van de verkochte steenen enz. moge uit het volgende overzicht blijken. Een gedeelte van de uitbetaalde loonen werd onder Hoofdstuk 7 der uitgaven geboekt (bedeeling in geld). Bijlage Q. 25 7. Brokkenhuis, Het Brokkenhuis heeft zich in het verslagjaar in een stijgende belangstelling mogen verheugen. Steeds meer belangstellenden kennen reeds het telephoonnummer zonder de gids te raadplegen, om bericht te geven, dat men overtollige kleeding enz. heeft, welke men aan het Brokkenhuis wenscht af te staan. Even 279 bellen en den anderen dag komt het Brokkenhuismannetje, om de gulle gave op te halen en de dames de gelegenheid te geven, aan de steeds stijgende aanvragen om kleeren en schoenen te kunnen voldoen. Uit het volgende overzicht zal duidelijk de belangrijke en nuttige taak van het Brokkenhuis blijken, vooral in dezen tijd. Er kwamen een zeer groot aantal verzoeken binnen, welke geregeld in overleg met ons bureau werden beoordeeld. In het verslagjaar werden 391 maal aan gezinnen goederen uitgedeeld, in totaal 5834 stuks, waaronder 160 japonnen, 140 mantels, 69 pakken, 66 overjassen, 35 nieuwe dekens. In de wintermaanden werd 2 maal per week n.l. op Woensdag en Vrijdagmiddag uitge deeld. In Mei en Juni 1 maal per week, terwijl van Juli tot November het Brokkenhuis gesloten was. Daar in den loop van den winter steeds duidelijker bleek, dat het lokaal Kerksteegje, waarin het Brokken huis was gevestigd, zelfs aan zeer bescheiden eischen niet voldeed, heeft het Burgerlijk Armbestuur gezocht naar een nieuwe lokaliteit en deze gevonden in een paar ruime lokalen in de voormalige Waliënkazerne aan het 's Gravenhof. Het Zutphensch Crisiscomité had de vriendelijke geste, de huur, hiervoor noodig, tot wederopzegging Aantal Arbeiders Uitge keerd bedrag Gemiddeld bedrag per arbeider Opbrengst verkoop steenen, grint enz. Kosten v. toezicht en materiaal Totaal- kosten 66 f 15292.22 f 231.70 f 762.40 f 1202.76 f 15732.58

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 186