Bijlage Q. 12 De geschorsten in de werverschaffing zijn gerubriceerd onder letter e van den oorzaak der amlastigheid. Door het Ned. Isr. Armbestuur worden bedeeld 7 personen, waarvan 5 hoofd van het gezin zijn en 2 alleenstaande vrouwen, aan welke personen door het Burgerlijk Armbestuur f 930.34 in de ondersteuning werd bijgedragen. Aan 32 personen werden giften in eens verstrekt, tot een totaal bedrag van f 192.85. Hieronder zijn begrepen steunbedragen aan arbeiders, werkzaam in de werkverschaffing, die hebben moeten verzuimen bij ziekte in het gezin, bevalling der vrouw enz. Evenals vorig jaar besloot het bestuur een kerstgave te verstrekken. Deze bedroeg het vorig jaar f 1.00 voor een steunbedrag beneden f 10.— en f 1.50 voor een steunbedrag boven f 10.— In verband met een verhooging der kerstgave tot 35 door den Minister van Sociale Zaken voor de valide arbeiders, gesteund krachtens de Rijkssteunrege ling, meende het bestuur dit jaar de kerstgave wel op dezelfde wijze te kunnen verleenen als vorig jaar, doch het bedrag te moeten verhoogen tot resp. f 1.50 en f 2,00. In totaal bedroeg de uitgave hiervoor f 187.20 voor 128 personen. Aan 81 personen werd huishuur verstrekt tot een totaal bedrag van f 1703.79. Het groote aantal personen, waarvoor huur werd betaald, vindt zijn oorzaak in de vele geschorsten bij de werkverschaffing, welke in den vorm van bonnen zijn gesteund geworden. Aan verschillende personen, die na korter of langer tijd in den steun of werkverschaffing waren geplaatst en aan wie het gelukt is, werk te vinden buiten de Bijlage Q. 13 gemeente, werd geheel of gedeeltelijk op hun verzoek de kosten van hun verhuizing betaald. Elf gezinnen hebben hiervoor steun ontvangen tot een totaal bedrag van f 209.50. Verstrekking van reisgeld heeft verder plaats gehad aan 68 personen. Hieronder zijn begrepen 36 passanten en 32 personen welke familie moesten bezoeken bij ziekte of sterfgeval. In totaal hebben derhalve de uit gaven voor verhuis- en reiskosten bedragen f 432.67. De verstrekking van reisgeld aan passanten heeft in hoofdzaak plaats gehad via de politie, die op ons verzoek of in overleg met ons, aan de betrokkenen een spoor kaartje uitreikte. Voor drie personen zijn begrafeniskosten betaald geworden, waaronder 1 patiënt uit het Oude en Nieuwe Gasthuis en een zwerver overleden in het St. Walburgis Ziekenhuis. De totale kosten hebben bedragen f 94.50. Door de kerstinzameling van de Ned. Dagbladpers, ontving de heer Burgemeester f 50.50 welk bedrag op verzoek van den heer Burgemeester, door ons Bureau aan 5 behoeftige gezinnen als kerstgave is uitgereikt. Aan 31 personen werd een voorschot verstrekt van totaal f 1801.50. Het kleinste voorschot bedroeg f 15.00, het grootste f 200.00, gemiddeld per persoon f 58.11. Aan de Hulpbank werd f 356.25 betaald. Dit betreft voorschotten, door genoemde bank in 1932 en 1933 verleend aan kleine kooplieden, die hun verplichtingen niet zijn nagekomen en voor wie het Burgerlijk Arm bestuur was borg gebleven. De economische omstandigheden zijn voor deze groep zeker slechter geworden, eensdeels door vermindering van de koopkracht, anderdeels door de vermeerdering van het aantal venters, die probeeren een aanvulling

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1934 | | pagina 180