Bijlage H. 2 Ook de toelage der Commissie onderging een be duidende vermindering. De Commissie heeft 18 maal vergaderd. Het aantal schoolverzuimen was ongeveer gelijk aan dat van het vorig jaar en bedroeg 86 (in 1931 nog 132), als volgt verdeeld over de verschillende scholen: School A2 verzuimen B1 C16 E10 F0 G15 H5 Hoven9 Bijz. Sch. Dav. Evek. str. 4 Oude Wand 0 Leeuweriklaan 0 Kath. Jongensschool 22 Kath. Meisjesschool 1 terwijl 1 verzuim behandeld moest worden van een leerling der openbare school te Warnsveld, omdat dat kind in Zutphen woont. Van deze 86 verzuimen konden er 15 als verschoon baar worden gerapporteerd in 3 gevallen onthield de Commissie zich van een uitspraak, door zich, met redenen omkleed, te refereeren aan de beslissing van den Heer Inspecteur van het L. O., doch 68 maal moest de Com missie het verzuim beslist ongeoorloofd kwalificeeren. Absoluut schoolverzuim kwam niet voor, werd althans niet ter kennis der Commissie gebracht. Het blijft nog steeds een opvallend verschijnsel, dat er enkele lagere scholen zijn (één openbare en twee bijzondere) waar in een heel jaar geen enkel ongeoor- Bijlage H. 3 loofd; onwettelijk of willekeurig schoolverzuim voorkwam. De Commissie kan hiervan geen verklaring geven, al zijn ook in dit opzicht de gedachten tolvrij. Aldus vastgesteld in de vergadering der Commissie tot W. v. S. te Zutphen, den 2den Maart 1934. De Comm. t. W. v. S. te Zutphen, A. K. KLAREN, Voorzitter. G. W. ORMEL, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 88