Bijlage E. 32 VI. Christelijk Lyceum. (Afd. H.B.S.-A., litterair-economische H.B.S. en Afd. H.B.S.-B., mathematisch-physische H.B.S.) Personeel. Gedurende de ziekte en na het overlijden (25 October 1932) van Dr. J. Gunnink nam de heer H. Voorthuis het rectoraat waar, tot 1 Juni 1933 de nieuwe rector, Dr. P. Door nenbal werd geïnstalleerd. Van 1 April 1924—1 September 1927 werkte deze als leeraar aan hetzelfde Lyceum, 33 waarvan hij nu aan het hoofd staat. Gedurende bijna 6 jaren was hij verbonden aan de Chr. H.B.S., Moreelsestraat, te Amsterdam. De lessen in Aardrijkskunde werden, zoo lang de heer Voorthuis de school leidde, gedeeltelijk waargenomen door Dr. J. Th. Hamstra. Tweemaal werd de heer J. P. Donk door ernstige ziekte gedurende geruimen tijd ver hinderd zijn lessen te geven. De lessen werden in de eerste periode door Ir. A. T. de Groot, in de tweede periode door een Oudleerling van het Lyceum Drs. A. J. van Koeveringe waargenomen. Drs. J. Akkerman, leeraar Duitsch keerde 1 September 1933 niet op het Lyceum terug, daar zijn lesurenaantal aan de Chr. H.B.S te Apeldoorn en het Sted. Gymnasium te Zutphen hem dat niet mogelijk maakte. In zijn plaats werd benoemd Mej. C. C. B o u w- man, leerares aan het Gereformeerd Gym nasium te Kampen. LEERAREN LEERVAKKEN Dr. P. Doornenbal Ds. C. van Paassen Ds. P. M. de Jong Ds. H. Hummelen J. P. Donk Dr. A. J. v. Ditmarsch Drs. J. M. Hummelen Dr. H. Lier D. de Bruin Mr. E. Visser H. Voorthuis Drs. J. Bax Dr. J. Th. Hamstra T. Steenstra Mej. Dr. A. L. C. Kromsigt Dra. J. Humfeld Drs. R. Abels Drs. H. v. Bohemen Mej. C. C. Bouwman S. Dijkman C. v. d. Waals P. Dobbenga Mej. G. C. J. Straatman Mej. G. v. d. Veen Mej. A. Dijkman Wiskunde Bijb. en Kerkgeschied. Wiskunde Wis- en Werktuigkunde Natuurkunde Scheikunde en Cosmographie Natuurl. Historie Staatsinricht. en Staathuish. k. Aardrijkskunde Nederl. en Geschiedenis Geschiedenis Nederlandsch Fransch Fransch Engelsch en Geschiedenis Duitsch Duitsch Handelswetenschappen Hand- en Rechtlijnig teek. Wisk. Lich. oefening Lich. oefening Toonkunst Handwerken Aantal uren 5 3 7 4 24 11 17 16 14 12 21 20 4 23 17 17 26 24 6 13 23 16 10 6 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 75