HV Bijlage D. 12 den over de school verdeeld. Daardoor heeft het Natuurlijke Historielokaal een groote kast met glazen deuren gekregen. Leermiddelen. Voor Natuurkunde en Scheikunde werd de voorraad glaswerk en chemicaliën geregeld aangevuld. Aangeschaft werd naast de da- gelijksche benoodigdheden en kleine aanvul lingen nog Voor Natuurkunde: transformator met toebehooren Voor Plant- en Dierkundeeenige op gezette vogels Voor Vrouwelijke Handwerkeneen een voudig weeftoestel Voor het onderwijs in vele vakken een episcoop. Verder werd nog gekochteen P. A. W. O. Multiplicator. Bibliotheek. De Bibliotheek werd uitgebreid voor de Nederlandsche en de drie moderne talen. De bibliotheek voor aardrijkskunde werd afzonderlijk ondergebracht. Ieder der leeraren belastte zich met de uitleening der boeken in de door hem onder wezen taal. Bijlage D. 13 B. Handelsklassen. Personeel. In deze afdeeling werd op 31 December 1933 les gegeven door de volgende leeraren Bedienden Voor de mutaties onder het personeel geldt hetgeen is medegedeeld omtrent de Hoogere Burgerschool betreffende Mr. R. P. J. Derksema. Door ziekte konden 73 uren, door andere omstandigheden konden 4 uren niet gegeven NAAM LEERVAKKEN. Aantal uren. Dr. C. L. de Liefde Fransche taal en letterkunde Handelscorrespondentie 4 N. C. Meijer Drees Ned. Taal en Letterkunde 4 A. J. M. Bruggemeijer Fransche Taal en Letterkunde Handelscorrespondentie 3 K. Koiter Engelsche taal en letterkunde Handelscorrespondentie 8 P. E. Boonstra Duitsche taal en letterkunde Handelscorrespondentie 8 A. Janssen Aardrijkskunde 4 J. Tj. Wielinga Geschiedenis 4 M. N. H. Leijs Handelswetenschappen en Nederl. Handelscorrespondentie 16 H. W. Hageman Wiskunde 2 D. F. Keiser Natuurkunde 3 Dr. S. Postma Scheikunde en Warenkennis 6 Mr. R. P. J. Derksema Staatsinrichting en Handelsrecht 3 Mr. R. P. J. Derksema (tijd.) Staathuishoudkunde 3 C. Hage Lich. oefening (jongens) 1 Mej. P. M. v. d. Weel Lich. oefening (meisjes) 1 Mej. H. K. Uiterwijk. Vrouwelijke Handwerken 1 A. Barto Stenographic en Machineschrijven 3 Tj. Blom Wiskunde (van 1 Sept.Kerstmis) 5 Samenvallend met 1 uur der H.B.S. K. Singer, Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. H. Derks, Concierge.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 65