Bijlage D. 10 1 werd geplaatst op architektenbureau later Delft) 1 studeert voor ingenieur te Delft 1 studeert voor Surnumerair bij registratie en domeinen 1 heeft nog geen nadere richting gekozen. Van een leerling is de bestemming on bekend. Van de niet geslaagde candidaten kwamen er 3 op de H. B. S. terug in den cursus 19331934. Verordeningen. Nieuwe verordeningen werden er dit jaar niet aangenomen. Programma en Het vak Wiskunde is in den cursus 1933 Onderwijs. 1934 opgedragen aan den leeraar Tj. Blom in de klassen 1 b, 3a, 3b, en 5 en aan den leeraar H. W. Hageman in de klassen la, 2a, 2b en 4. Het onderwijs in de Fransche taal wordt gegeven in klasse 4 door Dr. C. L. de Liefde, in de klassen la, 2a, 2b, 3a, 3b, 4 en 5 door den leeraar A. J. M. Brug- gemeijer, terwijl Dr. C. L. de Liefde bovendien in elk der 3e klassen 1 uur geeft. In 1933 werden weder Ouderavonden ge houden. Eenige daarvan hadden de bedoeling de ouders in staat te stellen de belangen van hun kinderen met de leeraren te be spreken. Op andere werd een onderwerp door hen ingeleid. Ze werden gehouden op de volgende data 24 Januari. Spreekuur van de leeraren. 4 April. Inleiding van den Directeur over Bijlage D. 11 „Beschouwingen over de toekomst van den H.B.S. leerling in verband met tijdsomstan digheden en het karakter van het onderwijs". Daarna spreekuur voor de leeraren. 18 October. Ouderavond voor de ouders van de leerlingen van de eerste klassen. Inleiding van den Directeur over „Moeilijkheden voor leerlingen, leeraren en ouders bij den overgang naar de H.B.S." 12 December. Ouderavond met een rede van Prof. Dr. Roels uit Utrecht over: „Jongens en meisjes in de rijpingsjaren". Voor al deze ouderavonden was er bij de ouders groote belangstelling. Op 29 Maart werd door Jan Musch een voordrachtmiddag gegeven voor de leer lingen der 3e, 4e en 5e klassen, waarop hij stukken voordroeg uit de Nederlandsche literatuur. Dat dergelijke voordrachten ook in de toekomst kunnen worden gehouden is mede te danken aan de stichting van een fonds, gevormd door de jaarlijkscne bijdrage van bijna alle ouders. Een woord van erkentelijk heid voor deze bereidwilligheid is hier zeker op zijn plaats. Gebouw en In de groote vacantie werden de muren Meubilair. van enkele lokalen geverfd. Bovendien wer den de twee lokalen achter het teekenlokaal gerestaureerd. Het eene is nu in gebruik als modellenkamerhet andere als lokaaltje voor bijeenkomsten. De vrij gekomen kasten wer-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 64