68 HOOFDSTUK XII. ARBEID. W erkloosheid. De werkloosheid, die voor de gemeenten de laatste jaren belangrijke lasten meebracht, duurde onverminderd voort. In den aanvang van het jaar werd een door het Rijk gesubsidieerde steunregeling voor werkloozen in gevoerd. Voor de uitvoering hiervan wordt verwezen naar het verslag van het Burgerlijk Armbestuur (Bijlage Q.) Ten behoeve van de werkloozen en ondersteunden met gezinnen van zeven of meer personen werd 200 gram onvermengde margarine per persoon en per week beschikbaar gesteld tegen een vergoeding van 11 cent per half pond. Deze distributie werd in den loop van het jaar uitgebreid tot gezinnen van zes personen. De door de Crisis-rundvee-centrale van regeerings- wege ter beperking van den veestapel aangekochte koeien werden geslacht en in bussen van 1 K.G. ver duurzaamd. De bussen werden tegen een vergoeding van 35 ct. verkrijgbaar gesteld voor werkloozen en andere behoeftigen, met dien verstande dat aan alleen staande personen en gezinnen van 2 personen wekelijks 1 bus en gezinnen van meer dan 2 personen 2 bussen mochten worden verstrekt. Gedurende de eerste helft van 1934 werden vanwege de Commissie tot ontwikkeling en ontspanning voor jeugdige werkloozen de in den volgenden staat ver melde cursussen gegeven. 69 Ongeveer 70 van de leerlingen bezochten met of zonder eenige onderbreking de cursussen die 8 a 9 weken duurden, met uitzondering van de cursussen artistieke metaalarbeid en autogenisch lasschen, die respectievelijk 12 weken en 4 maanden in beslag namen. De totale kosten bedroegen f 780.77. Voor het overige verwijzen wij naar het hierachter onder de bijlagen opgenomen verslag van den ge meentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling, tevens districtsarbeidsbeurs, (bij lage U). W erkverschaffing. In den loop van dit jaar zijn de volgende werk- objecten in werkverschaffing geheel of gedeeltelijk uitgevoerd Gemeentelijke objecten Ontginning Werkensche Veld. Dichten van een gedeelte der Polbeek. Terreinophooging in den Marsch bij het Twenthe- kanaal. Aantal CURSUS. deelnemers. Meubelteekenen 1 Hout- en marmerschilderen 3 Bouwkundig- en lijnteekenen 9 Houtdraaien 3 Machineteekenen 6 Electrotechnisch teekenen 2 Metaaldraaien 3 Autogenisch lasschen 16 Motorenkennis 27 Artistieke metaalarbeid 9

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 36