52 den dienst gemeentewerken, bepaalde zich tot het doen van kleine herstellingen. De krib- en beslagwerken in onderhoud bij den dienst der landerijen werden over het afgeloopen jaar goed nagezien. Aan den zuidelijken oever van de Berkel werd over een afstand van 74 M. nieuw krib-en beslagwerk aangebracht en het geheel met afbraakpuin afgedekt. Over een afstand van ongeveer 85 M. werden langs de Zuiderhaven op het Helbergen beslagwerken ge maakt. Het kril hout werd verkregen van het langs de landerijen groeiende wilgenhout. De kribpalen werden bij slecht weer in de loods door het personeel ge maakt. Het puin werd van afbraken uit de stad ver kregen. Bruggen en Duikers. Deze zijn de volgende 1. de IJsselbrug 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade 3. de Marschpoortbrug 4. de Dieserbrug 5. de Berkelbogen 6. de brug over de Berkel bij de Barlheze 7. de brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat 8. de brug over de binnengracht tusschen den Boompjes- wal en de Polsbroek 9. de duiker in de binnengracht achter het gymnastiek lokaal aan de Polsbroek 10. de brug over de binnengracht bij de Laarstraat; 11. de duiker in de binnengracht bij de Halvemaan straat 12. de brug over de hoofdgracht bij de Spittaalstraat 13. de brug over de hoofdgracht bij de Laarstraat; 53 14. de brug over de Berkel in den Coehoorsingel 15. de duiker in den Buitensingel; 16. de hefbrug over de Noorderhaven 17. de hefbrug over de Spoorhaven in den Marschweg 18. de duiker over de beek in den Weg naar Emmerik 19. de duiker in den Helbergerweg 20. de kleine brug over de beek bij de weide Hel bergen 21. de Oostveensche brug; 22. de brug in den weg naar Tonden 23. de duiker in den landweg naar het Galilée 24. de twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden 25. de drie duikers in den Vierakkerweg. Door den dienst van den Rijkswaterstaat zijn op de IJsselbrug spanningsmetingen verricht, ten behoeve van het door het bruggenbureau ondernomen onderzoek van de mogelijkheid tot verbetering van deze brug. Bij deze metingen werd dezerzijds de noodige hulp verleend. Het onderdek is op verschillende plaatsen vernieuwd. De onder 22 genoemde brug in den weg naar Tonden is vervangen door een nieuwe brug uitgevoerd in gewapend beton. Enkele bruggen zijn bijgeverfd, overigens werden de bruggen en duikers met de beschikbare gelden zoo goed mogelijk onderhouden. In de lijst van dijken, waterkeeringen en duikers in onderhoud bij den dienst van landerijen kwam geen verandering. De taluds der zomerdijken, door het vee afgetrapt, werden in het afgeloopen jaar weer onder profiel gebracht. Overigens werden alle dijken, waterkeeringen en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 28