48 vaker gesneden, de grootere met de kettingzeis, de kleinere met de gewone zeis. Door de lage rivierstanden konden zij bovendien met de schop flink schoon ge maakt worden. Sluizen en Stuwen. De sluizen en stuwen zijn de volgende 1de Hoendernestersluis in den Vliegendijk 2. de sluis in de Lage Waarden tot afwatering van de Oekensche beek 3. de sluis voor afwatering der Lage Waarden 4. de sluis op den Marsch in de Hel 5 de twee sluizen in de Binnengracht 6. de waterkeerende duiker in de kade langs de Beugelwaard bij de schietbaan op den Marsch 7. het sluisje in de Berkelwandeling tot spuiïng van de Slingerboschgracht 8. de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel, achter den tuin in huur bij Prost, dienende tot spuiing der gracht om het Ziekenhuis 9. de waterkeerende duiker in de gracht achter de mestplaats en de acht duikers met afsluiting en stuwen, voor afwatering van de bleekerij aan den Warnsveldschenweg, van de gronden op het Galilée, van de gracht om de begraafplaats en van de weide „de kleine Koppelen" 10. de 16 ijzeren afsluiters der riolen in den Jacob Damsingel, den Coehoornsingel, den Deventerweg, de Spittaalstraat, de Polsbroek, de Groensteeg, terrein Wensink (2 stuks), 2 stuks naar de spoor- sloot achter den Deventerweg, Zaagmolenweg, Emmerikschenweg, Buitensingel, Hagepoortplein 49 en Vliegendijk en van den zinker door de Buiten gracht, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater 11. het sluisje in den zomerdijk van den Emmerikschen weg in gemeenschap met Henny c.s. 12. de stuw in de Berkel bij de Nieuwstad en de Berkel-Overwelving 13. de stuw in den mond der oude haven achter de hoogere burgerschool 14. de afsluiting van twee duikers in de Onderlaatsche laak, één in de Vierakkersche laak en één in de beek door het Helbergen, in den Buitensingel, den Emmerikschenweg en den Helbergerweg 15. de schotbalken in den Emperduiker 16. de stuw in den spoorgracht bij den Deventerweg; 17. de duiker met afsluiter in den dam achter de Buiten- Societeit bij den Walraadshof 18. de aanvoerduiker in de rechter zomerkade van de Berkel, boven de Pallandtbrug, dienende tot het onder water zetten van een gedeelte van de weide „De Groote Koppelen" en de afvoerduiker van de weide door een greppel in verbinding met de Polbeek. Met de daarvoor beschikbare gelden werden deze werken zoo goed mogelijk onderhouden. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks opgenomen aan de Rijkspeilschaal aan de IJsselkade en zijn op den hierbij- gaanden staat vermeld, waaruit blijkt dat gedurende 304 dagen het water beneden den middelbaren rivier stand (1911 1920) van 4,42 4- N.A.P. bleef.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 26