46 Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Door een gescheurden muur drong stank uit een veestal in het aangrenzende perceel. Na den eigenaar van het perceel te hebben aange schreven om te zorgen dat geen hinder van stank werd veroorzaakt door zijn veestalling, is de stal van vee ontruimd. In Juni werd een klacht gedaan over hinder van stank uit een stal van perceel Emmerikscheweg no. 6. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat de houten wanden van een portaal, welk portaal in de stal was uitgebouwd, stank doorlieten. Na den eigenaar van den stal te hebben aangeschreven om hierin verbetering te brengen zijn de houten wanden met bimscementplaten bekleed en deze platen beraapt, waarmede het euvel is verholpen. In Maart kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijke schoorsteen in perceel Isendoornstraat no. 2. Bij inspectie bleek dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaar van het perceel was aangeschreven om deze balk door een ijzeren te vervangen, is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In October werd kennis gegeven dat de dakgoot van perceel Donkeresteeg no. 55 in bouwvalligen toestand verkeerde. Bij inspectie bleek dit inderdaad het geval te zijn. De goot leverde gevaar op voor de passage. Na aanschrijving om de goot te herstellen is heel spoedig aan deze opdracht gevolg gegeven. In Maart kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen in perceel Spittaalstraat no. 105. Bij inspectie bleek dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaar van het 47 perceel was aangeschreven om deze balk door een ijzeren te vervangen, is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In December kwam een schriftelijke klacht binnen over bouwvalligheid van den topgevel van perceel Sprongstraat no. 43. Bij een plaatselijk ingesteld onder zoek bleek deze gevel, hoewel hij sterk voorover helt, niet bouwvallig te zijn. De eigenaresse van het perceel werd evenwel in overweging gegeven het voegwerk van het bovenste stuk topgevel te herstellen. Aan dezen wenk is gevolg gegeven. Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beerput- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten laste van derden gemaakt, f 3144,31 terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geind een bedrag van f 830.14. HOOFDSTUK IX. WATERSTAAT. Waterleidingen, beken, sluizen en stuwen. Waterleiding en Beken. Aan waterleidingen en beken, voor zoover zij bij den dienst gemeentewerken in onderhoud zijn, zijn geen bizondere werkzaamheden verricht. De Berkel binnen de stad werd zooveel mogelijk gespuid. De lijst van waterleidingen en beken, in onderhoud bij den dienst van landerijen, onderging geen verandering. De waterleidingen en beken werden tweemaal, enkele

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 25