44 48 48 voor het aanbrengen van zonne schermen, uithangborden, licht bakken en automaten 7 7 voor het bouwen van schuren e.d. Eén vergunning om twee raamkozijnen te vervangen door een erker, is om redenen van welstand geweigerd. Eén vergunning is geweigerd voor het wijzigen van een gevel omdat die deels van hout gemaakt zou wor den, alsmede uit een oogpunt van welstand. Eén vergunning voor het maken van nieuwe deuren met luifels voor complexen van woningen is eveneens om redenen van welstand geweigerd. Eén vergunning tot het wijzigen van de rooilijn ten behoeve van den verbouw van één perceel is ge weigerd. Eén vrijstelling is geweigerd n.l. om in plaats van een privaat met waterspoeling een privaat met ton te mogen maken. 39 bewoonbaarverklaringen werden afgegeven vol tooid zijn 188 woningen. Einde 1933 waren nog in aanbouw 85 woningen. Door verbouwing zijn 9 woningen ontstaan en zijn er 10 vervallen. Bij raadsbesluit d.d. 13 Maart 1933 no. 9 werd art. 22 van de bouwverordening gewijzigd, zoodat scherper omschreven is de verplichting tot aansluiting van wo ningen aan de gemeentelijke waterleiding. Art. 75 werd bij raadsbesluit van 13 November 1933 no. 13 vervangen door een nieuw waarin de verplichting omschreven wordt om te gedoogen dat diverse aan duidingen aan gebouwen worden aangebracht. Er werden 22 hinderwetaanvragen behandeld en 22 vergunningen verleend. 45 10 drankwetaanvragen werden behandeld. In het verslagjaar werden de volgende klachten behandeld In Januari kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken schoorsteen in perceel Barlheze no. 27. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek dat een schoorsteenplaat was doorgebrand. Aan den eigenaar van het perceel is opdracht ge- gegeven deze schoorsteenplaat door een betere te ver vangen. Aan deze opdracht is direct gevolg gegeven. In Maart kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen in perceel Polsbroek no. 78. Bij inspectie bleek dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaresse van het per ceel was aangeschreven om deze balk door een ijzeren te vervangen, is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In Maart kwam een schrijven binnen over een brand gevaarlijken schoorsteen in perceel Houtmarkt no. 46. Bij inspectie bleek dat zich in den schoorsteen een houten boezembalk bevond. Nadat de eigenaar van het perceel was aangeschreven om deze balk door een ijzeren te vervangen, is spoedig aan deze aanschrijving gevolg gegeven. In Maart kwam een klacht binnen over een bouw- valligen tuinmuur van perceel Laarstraat no. 47. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht volkomen gegrond te zijn. Na den eigenaar van het perceel te hebben aangeschreven om de bouwvallige muur te her stellen of te sloopen is de muur gesloopt. In Mei kwam een klacht binnen over hinder van stank uit een stal van perceel Spittaalstraat no. 92.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 24