Bijlage X. 20 Suikers, stropen en honing. Huishoudstroop en keukenstroop bevatten niet altijd de vereischte hoeveelheden suiker. Blanke stroop bleek sterk gezwaveld te zijn, zoo sterk, dat de daarmede bereide producten afwijkend van smaak werden. Van de 47 monsters vanillesuiker bleek één monster met aan de gestelde eischen te voldoen. De samen stelling van dit artikel is de laatste jaren dus wel sterk vooruit gegaan. De onderzochte monsters honing vol deden in het algemeen aan de gestelde eischende ver eischte aanduiding „verhitte honing" ontbrak in enkele gevallen voor honing, die als zoodanig moest worden aangeduid. Ter plaatse werden 3 partijen bestaande uit 4 K.G. afgekeurd. Visch. In de wijze van toezicht op de verkoop van visch is geen verandering gebracht. Door de keurmeesters en den vischkeurmeester te Deventer zijn ter plaatse afgekeurd 158 partijen, wegende 1605.6 K.G. Naar aanleiding van het laboratoriumonderzoek moes ten 210 busjes ansjovispastei wegens bederf worden vernietigd. Vleeschwaren en vleeschextracten. Van de 181 onderzochte monsters worst bevatten 7 monsters boterhamworst, 14 monsters leverworst en 2 monsters bakleverworst meer dan de toegestane hoeveel heid meel. 4 maal werd in leverworst te veel boorzuur aangetroffen 1 partij boterhamworst bleek gekleurd te zijn. Een partij leverpastei bleek bij onderzoek bedorven te zijn. Een monster kalfsgehakt in blik bleek met te veel meel bereid te zijn. Bijlage X. 21 Boterhamworst en leverworst, welke in de laatste jaren steeds meer in blik aan de winkeliers afgeleverd worden, waardoor uitdrogen en bederf der voorraden wordt voorkomen, bleken in het algemeen een hoog vochtgehalte te hebben. Doordat het Vleeschwaren- besluit geen eischen stelt aan het vochtgehalte van gesteriliseerde vleeschwaren in blikverpakking, waren hiertegen geen maatregelen te nemen. De onderzochte monsters vleeschextract en bouillon blokjes voldeden aan de gestelde eischen. 6 partijen, zijnde 19.5 K.G. werden ter plaatse afgekeurd. Water. Onderzocht werden 86 monsters water, die genomen werden uit pompen, staande op erven in gebruik bij bakkers, melkverkoopers, consumptieijsbereiders, hotel houders, enz. Ondeugdelijk water leverden 33 pompen. De eigenaren hebben deze pompen doen afbreken en hetzij door aansluiting aan de waterleiding, hetzij door het slaan van een nieuwe pomp hun perceel van ge schikt water voor het bedrijf voorzien. Bovendien werden onderzocht op verzoek van Ge meentebesturen 147, van stichtingen, enz. 120 en van particulieren 23 monsters water. Andere eet- en drinkwaren. Hieronder behooren alle eet- en drinkwaren, die niet onder een der voorgaande groepen konden worden ondergebracht, zooals b.v. pindakaas, mayonnaise, picca- lilly, krentenbroodpoeder, wild, gevogelte, enz. Afgekeurd werden 2 monsters mayonnaise wegens bederf, benevens 1 monster snippers en 1 partijtje piccalilly; 4 monsters krentenbroodpoeder of crème bevatten een kunstmatige

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 248