Bijlage X. 18 nomen kunnen worden tegen enkele verkoopers, die deze rauwe melk in flesschen als van bijzondere kwaliteit aanbieden, terwijl in werkelijkheid het vetgehalte en het kiemgetal van deze melk slechter zijn dan die van middelmatige melk. Gepasteuriseerde melk. 13 van de 136 monsters hadden een hooger kiem getal dan 25.000 per c.M.3, colibacteriën kwamen 6 maal voor, 2 maal was het vetgehalte te laag, aan 1 monster was eenig water toegevoegd, tengevolge van een fout bij het pasteuriseeren, terwijl 1 monster zuur was en 1 monster aanmerkelijke hoeveelheden vuil be vatte. 3 maal werd wegens een der bovengenoemde overtredingen proces-verbaal opgemaakt. Karnemelk. Van de 1045 monsters karnemelk voldeden er 90 niet aan de eisch, dat de vetvrije droogrest niet lager mag zijn dan 7.3 Andere melkproducten. Van de 4 monsters gesteriliseerde melk waren er 3 niet voldoende gesteriliseerd. De monsters room en slagroom bevatten alle vol doende vet. 4 monsters waren niet hoog genoeg gepasteuriseerd. Van de 79 monsters karnemelkspap waren er 3 met te sterk verdunde karnemelk bereid. Yoghurt en melkyoghurt voldeden steeds aan de gestelde eischen. Bovendien werden nog onderzocht 18 monsters ge condenseerde melk, melkpoeder en ondermelkpoeder. Naar aanleiding van deze onderzoekingen werden 25 Bijlage X. 19 busjes gecondenseerde melk wegens bederf vernietigd. Op verzoek werden genomen en ter onderzoek werden ingezonden 125 monsters in totaal. Hiervan voldeden 36 monsters niet aan de gestelde eischen. In de meeste gevallen waren de monsters ingezonden om ze te doen nagaan op de aanwezigheid van streptococcen mastitis. Ter plaatse werden afgekeurd 3 partijen bestaande uit 27 liter. Specerijen en zout. Van de 186 onderzochte monsters specerijen hadden 4 monsters peper een te hoog gehalte aan zand. Afgekeurd wegens schimmel werden 25 partijen zwarte peper, 2 witte peper, 1 cayenne peper, 1 coriander, 6 notemuscaat, 1 foelie en 1 partijtje gemengde specerijen. Mosterd bleek in 7 gevallen be dorven te zijn; in totaal werden 110 K.G. specerijenen 86 potjes mosterd vernietigd. Ter plaatse werden af gekeurd 46 partijen 31.6 K.G. Spijsvetten en oliën. Het door de Crisiszuivelwet vastgestelde gehalte van 25 boter (later tijdelijk op 40 gebracht) bleek in 20 van de 173 onderzochte monsters margarine niet aanwezig te zijn. Bovendien hadden 8 monsters een te hoog vochtgehalte, terwijl in 3 monsters zetmeel werd aangetroffen. Er werden deswege 306.25 K.G. in beslag genomen, terwijl 5 maal proces-verbaal werd opgemaakt en 14 schriftelijke waarschuwingen werden verzonden. 3 monsters raapolie hadden een veel te hoogen zuur graad, 2 monsters vet bevatten te veel vocht, terwijl 6 monsters boterolie aanmerkelijke hoeveelheden lijnolie of andere olie bleken te bevatten. Ter plaatse werden afgekeurd 3 partijen, wegende 53.5 K.G.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 247