Bijlage X. 14 Kaas. Slechts 1 van de 6 onderzochte monsters kaas bevatte minder vet in de droge stof, dan op de kaas was aangegeven. De vereischte aanduiding van het vetgehalte in de droge stof, op de kaas zelf aangebracht, ontbrak nog maar al te veel. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 5 partijen, wegende 8.6 K.G. Koek, gebak en suikerwerken. 1 monster koek, als honingkoek verkocht, bleek slechts met zeer weinig honing bereid te zijn. De waar, aangeduid als te zijn bereid met boter, bleek in het algemeen met boter bereid te zijn. 1 monster boterspeculaas, 1 monster boterletter en 1 monster botertruffels bevatten geen of te weinig boter. Na plaatselijk onderzoek werden door de keurmeesters afgekeurd en geschikt gemaakt voor veevoeder 87 partijen zijnde in totaal 662.4 K.G. Dat deze hoeveelheid grooter is dan in voorafgaande jaren komt doordat aan een fabriek, die reeds geruimen tijd buiten bedrijf was gesteld, bij inventarisverkoop bleek, dat een voorraad koekjes aanwezig was, welke ongeschikt voor de consumptie bleek te zijn. Koffie, thee en surrogaten. Koffieextract bleek nog al eens vermengd te zijn met carameloplossing. De aanwezige partijen werden terug gezonden, opdat de fabrikant ze van de juiste aanduiding met betrekking tot de samenstelling zou kunnen voorzien. 47 fleschjes werden wegens bederf vernietigd. Bijlage X. 15 De overige onder deze groep vallende monsters voldeden aan de gestelde eischen. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 2 partijen wegende 5.5 K.G. Limonadesiropen, enz. De onderzochte monsters limonadesiroop voldeden in het algemeen aan de gestelde eischen. 19 monsters hadden een te laag gehalte aan suiker of bevatten te veel conserveermiddel. In de meeste gevallen kor. met een waarschuwing aan den fabrikant worden vol staan enkele partijen in totaal 126/1 en 23/2 flesschen werden aan de consumptie onttrokken. Drie partijen limonade-gazeuse gistten en werden daarom afgekeurd. Eén monster bevatte een voor de gezondheid schadelijke schuimstof, twee monsters hadden een te laag suikergehalte, terwijl enkele monsters aanmerkelijke hoeveelheden schadelijke metalen bevatten. De oorzaak van laatstgenoemde afwijking moet worden toegeschreven aan de voor de bereiding gebruikte toestellen. Door aanschaffing van nieuwe toestellen werd de gewenschte verbetering verkregen. Ter plaatse werden door de keurmeesters afgekeurd 2 partijen bestaande uit 7 flesschen. Meel en grutterswaren. De samenstelling van meel en grutterswaren gaf dit jaar geen aanleiding tot opmerkingen. Wegens bederf werden na laboratoriumonderzoek afgekeurd 225 K.G. tarwebloem, 27 K.G. gemengd meel, 4.5 K.G. zelfrijzend bakmeel, 4.8 K.G. griesmeel, 1.25 K.G. maizena, 40 K.G. rijstbloem en 9.85 K.G. puddingpoeder. Door de keurmeesters werden bovendien ter plaatse afgekeurd 217 partijen, wegende 750.7 K.G.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 245