Bijlage X 12 toestellen verkeerden. Mede dank zij de modernere wijze van verhitting der ovens blijken de bakkerijen gemakkelijker schoon gehouden te kunnen worden, waardoor de zindelijkheid wordt bevorderd. Ook moes ten enkele aanmerkingen worden gemaakt op de wijze van bewaring of aanduiding van het brood. Ter plaatse werden door de keurmeesters wegens bederf afgekeurd en verwerkt tot veevoeder 3 partijen, wegende 18.5 K.G. Cacao en chocolade. Er wordt in tegenstelling met voor enkele jaren nog maar weinig bedorven cacao aangetroffendit jaar slechts 15 partijen, wegende in totaal 68.85 K.G. Slechts een monster cacaopoeder had een te laag vetgehalte. Ook de hoedanigheid van de chocolade is aanmerkelijk verbeterd. Vervalschte chocolade werd niet aangetrof fen. Afgekeurd werden 4 partijtjes wegens bederf. In enkele gevallen ontbraken de vereischte opschriften. Ter plaatse werden afgekeurd omdat zij in bedorven toestand verkeerden 41 partijen, wegende 89.3 K.G. Consumptieijs Het aantal bereiders van consumptieijs is dit jaar sterk toegenomen, zoodat zeer veel tijd moest worden besteed aan het toezicht op de bereid- en verkoop plaatsen. Vele bereidplaatsen voldeden zelfs niet aan de toch reeds zoo laag gestelde eischen van het Con sumptieijs besluit, zoodat eerst na het aanbrengen van de hoogstnoodzakelijke wijzigingen tot bereiding mocht worden overgegaan. Bijlage X. 13 Er werden 74 monsters roomijs en 343 monsters consumptieijs onderzocht; hiervan hadden resp. 13 en 84 monsters een hooger kiemgetal dan 100.000. 5 monsters bleken afkomstig van partijen, welke bij de bereiding niet voldoende verhit waren geweest, ter wijl 1 monster roomijs te weinig room bevatte. Er werden 99 waarschuwingen' gegeven omdat het product niet aan de gestelde eischen voldeed, terwijl 2 maal proces-verbaal werd opgemaakt. 1 partijtje werd wegens bederf vernietigd. Door de keurmeesters werden bij plaatselijk onder zoek 3 partijen bestaande uit 48 liter afgekeurd en vernietigd. Groenten, vruchten en zaden. 127 blikken verschillende groenten werden wegens bederf afgekeurd, benevens een partij walnoten groot 540 KG. welke op de markten werd aangeboden. De keurmeesters keurden ter plaatse af 82 partijen bestaande uit 566.3 K.G. Jams en vruchtensappen. Een monster jam bevatte groote hoeveelheden con serveermiddel, evenals 9 monsters huishoudjam. Deze laatsten waren afkomstig van dezelfde fabriek en be vatten tot 1650 mgr. mierenzuur per K.G. der waar. De verkoop van deze huishoudjam werd verboden. 3 monsters bessensap bleken sterk met water ver dund te zijn de aanwezige voorraden werden in be slag genomen. Wegens bederf werden ter plaatse afgekeurd 1 blik en 4 flesschen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 244