1 Bijlage X. 10 De waar, die onder den naam van „rozijnazijn" in den handel werd gebracht, kon in het algemeen niet als zoodanig worden gekwalificeerd de smaak en de reuk waren te sterk afwijkend, terwijl het gehalte aan acetyl- methylcarbinol veel te gering was. Om het prima product te beschermen, opdat het niet door minder waardige kwaliteiten worde verdrongen, zal het nood zakelijk zijn, voor rozijnazijn andere normen vast te stellen. Azijnessence voldeed in het algemeen aan de gestelde eischen slechts één partij bleek een minderwaardig pro duct te zijn. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd 6 partijen bestaande uit 67 liter. Brood. De keurmeesters brachten in totaal 3443 bezoeken aan de 934 broodbakkerijen in dit gebied gelegen er werden aldaar en op den openbaren weg 25595 broo- den gewogen en 682 monsters ter onderzoek medege bracht, waarvan vermoed werd, dat door gewicht en consistentie, zij niet voldoende droge stof zouden bevatten. Een overzicht van de verkregen resultaten van het onderzoek van de genomen monsters brood is opge nomen in nevenstaand staatje Bijlage X. 11 2 De verkregen resultaten toonen niet veel wijzigingen bij voorgaande jaren. Op melkbrood blijft een nauwlettend toezicht nood zakelijk, hoewel het gebruik van surrogaten van melk en melkproducten, dank zij scherper geformuleerde eischen, afneemt. Vele malen werd nog aangetroffen krentebrood dat kunstmatig gekleurd was met een gele teerkleurstof, teneinde de indruk te verwekken dat het met eieren bereid zou zijn. Na het geven van een waarschuwing trad steeds verbetering in. Het bedrijfswater van enkele bakkerijen moest wor den afgekeurd. De keurmeesters hebben bij het bezoeken van de bakkerijen 168 aanmerkingen moeten maken, voornamelijk op den onzindelijken toestand waarin de lokalen en/of -a O O U, -Q TD O 0 u -Q C "O O 0 Ui -Q -T3 O O u CJ CT> T3 0 0 '3 -C u C/5 '3 CQ "3 CR O a o u X CJ CQ Aantal monsters in het lab. onderzocht 381 42 183 70 5 1 Daarvan hadden te weinig droge stof 72 5 8 5 Merk M.B. onvoldoende aangebracht 7 Te laag vet en te laag product van vet en N.K. getal 7 Te laag product van vet en N.K. getal 8. Als voren en te laag gehalte aan melk suiker en calciumoxyde 1 Met kunstkleur 2 6 Te weinig droge stof en M.B. onvold. 1 Te veel melk in WITbrood 2 Minder dan 20 krenten en/of rozijnen 2 Aantal schriftelijke of mondelinge waar schuwingen 70 5 33 10 2 Aantal processen-verbaal 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 243