42 aan de afdeeling Zutphen van den Nederl. Arbeiders Sportbond het Graaf-Ottobad en het IJsselbad 1 maal per week gedurende U/a uur; Plantsoenen, wandelplaatsen en beplantingen. Met de beschikbare gelden werden de plantsoenen onderhouden. Nieuwe beplantingen werden dit jaar niet aangelegd. De iepziekte vergde ook dit jaar slachtoffers. On geveer 90 boomen moesten tengevolge van die ziekte vallen. Voor de verbreeding van den Warnsveldscheweg, welke door het Rijk werd uitgevoerd, moesten alle langs dien weg aanwezige boomen worden geveld. Hoewel met medewerking van het Staatsboschbeheer toezegging werd verkregen van den Rijkswaterstaat dat de verbreede weg van een nieuwe beplanting zou worden voorzien, is deze beplanting nog niet aangebracht. De fonteinen verbruikten 1321 M'. water, voor be sproeiing was noodig 63 M3. Rioleering en reiniging. Voor den aanleg en de verbetering van rioleeringen verwijzen wij naar hetgeen daaromtrent hierna in hoofdstuk X is vermeld. Voor de gemeentereiniging meenen wij te mogen verwijzen naar het onder de bijlagen onder letter N opgenomen verslag. Besmettelijke veeziekten. In het afgeloopen jaar zijn 5 gevallen van mond en klauwzeer voorgekomen. De noodige ontsmettingen werden alle door personeel 43 van de gemeentelijken ontsmettingsdienst verricht. De kosten hiervan en die van het plaatsen der vereischte waarschuwingsborden en kenteekenen werden aan het Rijk gedeclareerd. HOOFDSTUK VIII. VOLKSHUISVESTING. Voorziening in het belang der volkshuisvesting. Voor hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in deze gemeente gedurende het jaar 1933 is verricht, verwijzen wij naar het onder de bijlagen onder letter A opgenomen verslag. Bouw- en Woningtoezicht. Gedurende het jaar 1933 werden 241 aanvragen be handeld voor het bouwen en verbouwen van perceelen, het maken van rioolaansluitingen of het uitvoeren van werken aan den openbaren weg, terwijl 235 vergunningen werden verleend, waaronder 37 35 voor geheel nieuwbouw 132 128 voor het veranderen, uitbreiden of vernieuwen van gebouwen 4 4 voor aansluiting op het gemeente riool voor afvoer van menage water 13 13 voor aansluiting op het gemeente riool met overstortleiding van beerputten. Aanvragen. Vergunningen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 23