Bijlage li. 14 aan de gemeente Zelhem de gevraagde ontheffing van de verplichting tot oprichting en instandhouding van een agentschap der arbeidsbemiddeling niet verleend. De gemeente Winterswijk heeft nog steeds niet voldaan aan art. 10, 3e lid, van de Arbeidsbemiddelings- wet 1930. Voor de bemiddeling in het district wordt verwezen naar bijlage III. b. Vergaderingen met agenten, bezoek aan agentschappen. In 1933 werden geen vergaderingen met agenten gehouden; zij werden geregeld bezocht. c. Werking en werkzaamheden der agentschappen. Evenmin als in 19j2 kwamen er tijdens het verslagjaar te Aalten plaatsingen tot stand. De aanbiedingen be droegen 217 mannen boven 18 jaar en 2 mannen beneden 18 jaar. Het agentschap te Brummen plaatste 21 mannen en 1 vrouw in de gemeente en 6 mannen buiten de ge meente. In 1932 bedroegen deze in totaal 26. Bij de aanstelling van een nieuwen agent der arbeids bemiddeling te Groenlo werd in het advies aan het gemeentebestuur gewezen op het moeilijk te bereiken zijn van No. 2 op de voordracht, waardoor de bemiddeling te lijden zou hebben. Door den Raad van Groenlo werd No. 2 gekozen. Werden in 1931 totaal 84 en in 1932 82 personen geplaatst, en in 1932 nog 7 van andere gemeenten, in 1933 kwam geen enkele plaatsing tot stand en werd slechts 1 aanvraag voldaan door Zutphen. In Lichtenvoorde werd met ingang van 1 Januari Bijlage U. 15 1934 een andere agent benoemd. Hoewel dit jaar geen plaatsingen tot stand kwamen, is de administratie veel verbeterd. De agent poogt door middel van reclame de aandacht op zijn agentschap te vestigen in welk pogen de commissie van toezicht hem steunt. Te Steenderen werden geplaatst 42 personen in de gemeente en 11 buiten de gemeente. Door den agent werd propaganda gemaakt voor de bemiddeling in het landbouwl edrijf, waardoor aanvragen binnenkwamen, waaraan werd voldaan door ingeschrevenen ter plaatse. Vorden heeft 5 arbeiders geplaatst bij de werken aan het Twente-Rijnkanaal. In Winterswijk laat de bemiddeling zeer veel te wenschen over. De agent doet geen moeite en heeft er ook geen tijd voor, om met werkgevers in zijn gemeente in contact te komen. In totaal kwamen 3040 aanbiedingen in, waarvan 138 werden geplaatst en 126 aanbiedingen, van welke 114 werden voldaan. d. Omvang der uitwisseling van vraag en aanbod in het district. Deze was als volgt Borculovoldane aanvr: 1 uit Zutphen. Brummen geplaatst5 in Zutphen. Groenlo voldane aanvr 1 uit Zutphen. Steenderen Geplaatst10 in Zutphen. voldane aanvr 1 uit Zutphen. Warnsveld geplaatst9 in Zutphen. voldane aanvr 4 uit Zutphen. Zelhem geplaatst 1 in Zutphen. Zutphen geplaatst 7, waarvan 1 in Borculo, 1 in Groenlo, 1 in Steenderen, 4 in Warnsveld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 211