36 Aanwezig zijn 2 standpijpen op de waterleidingte weten 1 op het Vischpoortplein. 1 aan de I)sselkade. HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In het afgeloopen jaar werd vooral in de binnenstad de openbare orde herhaaldelijk ernstig verstoord. De colportage door verschillende politieke partijen was hiervan in hoofdzaak de oorzaak. Verschillende malen was het noodig het geheele politiecorps in dienst te roepen, terwijl meermalen van de wapens gebruik ge maakt werd. In verband met de colportage werd des Zaterdagsavonds steeds extra politiedienst verricht. Geregeld is toezicht gehouden op tooneel- en bioscoop voorstellingen op de laatste in het bijzonder met het oog op den leeftijd, voor welken de betrokken film- vertooningen toegankelijk zijn. Daar de volkslogementen en het woonwagenkamp vrijwel doorloopend goed bevolkt zijn wordt daarop steeds een streng toezicht uitgeoefend. Gedurende het afgeloopen jaar werden 11 vreem delingen over de grenzen des Rijks geleid. Ernstige voorvallen, waardoor de algemeene veiligheid in gevaar werd gebracht, hadden niet plaats. Op eenige inrichtingen die een ongunstige reputatie genieten alsmede op de verschillende dansgelegenheden, 37 wordt in verband met het Dansbesluit, voortdurend een scherpe controle uitgeoefend. Hier ter stede werden 11 minderjarigen aangehouden om daarna onder het ouderlijk gezag te worden terug gebracht, waarvan 6 die elders woonachtig zijn. Vooral bij de jeugd valt toename der criminaliteit te constateeren straatschenderij, vernieling e. d. zijn aan de orde van den dag. Vergeleken bij het vorige jaar verminderde het drank misbruik wederom. Het aantal processen-verbaal terzake openbare dronkenschap, daalde van 141 in 1932 tot 78 in 1933. In het belang van de dierenbescherming wordt door de politie voortdurend een wakend oog gehouden op de veemarkt, aan het station enz., voor wat betreft het laden, lossen en vervoeren van vee. Aangaande de Drankwet kan het volgende worden medegedeeld Het aantal vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein bedroeg op 1 Mei 1934 17 voor ongesplitsten verkoop (tappen en slijten). 21 tappen. 2 slijten. 1 sociëteit. 2 hotel. 1 slijten (2—10 liter). Het wettelijk maximum bedroeg op 1 Mei 1934 66. Bij Koninklijk besluit d.d. 24 December 1925, no. 71, is het maximum aantal vergunningen voor deze ge meente vastgesteld op veertig. Het aantal verloven bedroeg op 1 Mei 1934 a. voor verkoop van zwak-alcoholischen drank in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 20