Bijlage U. 6 toewijding, ijver en overleg, waarmede hij gedurende zeven jaren het voorzitterschap der Commissie heeft waargenomen." Het oudste lid de heer Peppelenbosch, richtte daarna het woord tot de neeren Van Voorthuijsen en Koerselman. De heer Van Voorthuijsen meende nog te moeten mededeelen, dat de hulde en dank, die hem waren gebracht, zeker mede moeten gelden voor den vorigen en den tegenwoordigen directeur, op wier steun hij steeds heeft mogen rekenen. In deze vergadering werden de plannen voor het nieuwe gebouw besproken. De tweede vergadering werd gehouden op 30 Maart, in welke de ontwerp-verordening, zooals die door B. en W. aan den Raad ter goedkeuring werd voor gelegd, werd bespreken. Het jaarverslag 1932 werd goedgekeurd. Bij de begrooting kwam het salaris van den klerk ter sprake, daar dit door de Commissie als onvoldoende werd beschouwd. De laatste vergadering vond plaats op 20 Julide agenda van de vergadering van de Vereeniging van Ned. Arbeidsbeurzen, te houden op 1 en 2 Juli te 's Gravenhage, werd besproken en de directeur daarheen afgevaardigd. Op voorstel van den Voorzitter werd een schrijven gericht aan B. en W. betreffende het salaris van den klerk. 2. Bemoeiingen tot verbetering van de werkzaam heden der Arbeidsbeurs. De in het vorige verslag gemelde dagbladen en Bijlage U. 7 advertentiebladen namen ook dit jaar de verschillende gegevens op. Met het verspreiden van reclamevloeibladen werd voortgegaan. III. DE TOESTAND VAN EN DE GEBEUR TENISSEN OP DE ARBEIDSMARKT IN DE GEMEENTE. De loonen van de bouwvakarbeiders werden in Oc tober verlaagd. Het coll. contractloon voor de vaklieden werd gebracht van 54 op 50 cent, van de grondwerkers en opperlieden van 46 op 42 cent. Door de woningbouwvereeniging De Goede Woning" werd een aantal van pl.m. 40 woningen geplaatst aan den Marschweg, waarbij vrijwel uitsluitend Zutphensche arbeiders door de arbeidsbeurs werden geplaatst. Bij de Indusfriëele Mij. Zutphen, schroevenfabriek, was een geringe opleving merkbaar, waardoor een klein aantal metaalbewerkers weer werk vond. Door de Ned. Spoorwegen werd een locomotieven- loods op hun terreinen aan de Havenstraat gebouwd, waarbij ook een aantal Zutphensche bouwvakarbeiders werk vond. Arbeidsconflicten kwamen in deze gemeente niet voor. In de papierindustrie was een aantal papierbewerkers en bewerksters gedurende een groot gedeelte van het jaar gedeeltelijk werkloos. In den herfst kwam er iets meer werk in een hier gevestigde boekbinderij, waardoor een aantal boek binders tijdelijk werk vond.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 207