Bijlage U. 4 De Commissie, bedoeld bij art. 20, 2e lid, van de Arbeidsbemiddelingswet 1930, werd dit jaar nog niet samengesteld. 3. Organisatie, personeel, inrichting gebouw. Bij het Burgerlijk Armbestuur had een reorganisatie plaats, en werd een nieuwe secretaris-penningmeester benoemd. Deze trad op 1 April 1933 in functie. Daar er voordien geen personeel bij het genoemde bestuur was, en dus de nieuwe secretaris vreemd tegenover den toestand in Zutphen stond, werd hem de klerk der arbeidsbeurs voor den duur van één maand afgestaan. Gedurende dezen tijd was tijdelijk werkzaam gesteld aan de beurs de heer A. G. Boe ree. De samenstelling van het personeel bleef ongewijzigd. De plannen van B. en W., waarover in het vorige verslag werd gesproken, hebben gelukkig doorgang gevonden. Het perceel Kerkhof 5 werd verbouwd, waardoor aan de eene zijde kantoren kwamen voor het Burgerlijk Armbestuur, aan de andere kant die van de Arbeidsbeurs. Er is thans een aparte ingang voor de mannen-werkzoekenden aan het Kerksteegje, terwijl de vrouwen en de werkgevers hun ingang hebben aan het Kerkhof. Er is de beschikking over een wacht- kamer-stempelafdeeling voor mannen, een wachtkamer voor vrouwen, een kantoor voor den klerk en een spreekkamer voor den directeur. In vergelijking met het gebouw aan de Kolenstraat is dit een enorme verbetering. Op 6 September werden de nieuwe kantoorruimten betrokken. De inrichting werd eenvoudig doch keurig uitgevoerd. De telefoon werd in een zoogenaamde lijnkiezer Bijlage U. 5 veranderd, waardoor alle afdeelingen, zoowel van het Burgerlijk Armbestuur als van de arbeidsbeurs recht streeks met elkaar in verbinding staan. Het nummer werd gewijzigd in 279. In de uren van openstelling voor het publiek kwam geen wijziging. Deze zijn dus: dagelijks van 9— 12l/2 en 2—4 uur. Zaterdags van 9—121/2 uur. Maandags- en Donderdagsavonds van 6L/271 /o uur. Voor werk gevers is de beurs niet tot 4 uur, doch tot 5 uur te bereiken. II. VERGADERINGEN ALGEMEENE WERKZAAMHEDEN. 1. Vergaderingen van Commissie van Toezicht behandelde onderwerpen. Op 12 Januari 1933 vond de eerste vergadering van de Commissie plaats, waarbij aanwezig waren de oud voorzitter, de heer Mr. G. M. van Voorthuijsen en de nieuwe voorzitter, de heer H. Koerselman. De heer Van Voorthuijsen droeg het voorzitter schap over aan den heer Koerselman en sprak van de goede verstandhouding, die steeds op de vergaderingen tot uiting kwam het doet hem genoegen, dat zijn opvolger is een lid van het College van B. en W., waardoor er nauwer contact is geschapen tusschen B. en W. en de arbeidsbeurs. De heer Koerselman beantwoordde den heer Van Voorthuijsen en deelde mede, dat het College van B. en W. hem een woord had medegegeven„het Be stuur der gemeente Zutphen wil gaarne den dank brengen aan den heer Van Voorthuijsen voor de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1933 | | pagina 206